Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

YAZIK DEĞİL Mİ! NİĞDE’DE KAMU BİNALARI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ!

Niğde’de boşaltılan ve atıl durumda kalan kamu binalarının adeta çürümeye terk edilmesi yürekleri sızlatıyor. Niğde’de kendi kaderine terk edilen eski kamu binalarının boş kalması Niğdelileri kahrediyor. Bir yandan Niğde’de fiziki..

YAZIK DEĞİL Mİ! NİĞDE’DE KAMU BİNALARI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ!

Niğde’de boşaltılan ve atıl durumda kalan kamu binalarının adeta çürümeye terk edilmesi yürekleri sızlatıyor.
Niğde’de kendi kaderine terk edilen eski kamu binalarının boş kalması Niğdelileri kahrediyor. Bir yandan Niğde’de fiziki koşulların yetersiz olmasından dolayı hizmet vermekte zorlanan kurumlar kendi kendilerine çözüm ararlarken, boş olan binalar için de kimse bir adım atmıyor.

Niğde Emniyet Müdürlüğü’nün eski binası.

ESKİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI
Niğde İl Emniyet Müdürlüğünün 2020 yılının Şubat ayında yeni binasına taşınmasının ardından, Bankalar Caddesinde bulunan eski emniyet müdürlüğü binası boşaltılmıştı. Niğde Belediyesi hizmet binasının tadilata girmesinin ardından geçici olarak Niğde Belediyesi tarafından kullanılan bina, Niğde Belediyesi’nin kendi binasına taşınmasının ardından yine boş kaldı.
Daha önce Niğde Eski Emniyet Binasına başka bir kamu kurumunun taşınacağı ve bu sayede binanın değerlendirileceği söylense de şuana kadar bu yönde bir çalışma yapılmadı.

Niğde Valiliği Eski Binası.

ESKİ VALİLİK BİNASI
Niğde Cumhuriyet Meydanında bulanan ve uzun yıllardır Niğde Valiliği olarak kullanılan binası da atıl durumda kaldı. Yeni Niğde Hükümet Konağı İnşaatının tamamlanmasının ardından 2022 yılının Nisan ayının başlarında Niğde Valiliği yeni yerine taşınmıştı. Niğde Valiliği’nin yeni hükümet konağına taşınmasının ardından boş kalan eski valilik binası atıl durumda kaldı.
Niğde Kent Meydanı projesi kapsamında yıkılacağı söylenen Niğde Valiliğinin eski binasıyla ilgili şuana kadar bir çalışma yapılmazken, Eski Valilik binası bahçesinde bulunan çimlerin kuruması, ağaçların bakımsızlığı ise vatandaşlar tarafından tepki topluyor.

Niğde Eski İş-Kur Binası.

ESKİ İŞ-KUR BİNASI
Niğde Şahinali Mahallesinde hizmet veren Niğde İş-Kur binası, Niğde’de daha önce Bağ-Kur binası olarak kullanılan 4,5 yıl süren yenileme ve sağlamlaştırılması ile 2021 yılının Mart ayında burada hizmet vermeye başladı. Şahinali Mahallesinde bulunan ve boşaltılan İŞ-KUR binası ise atıl durumda kaldı. Vatandaşlar boşaltılan İş-Kur binasının ne olarak kullanılacağını merak ediyorlar.
ATIL BİNALAR DEĞERLENDİRİLSİN
Son yıllarda artan inşaat maliyetleri dolayısıyla yeni hizmet binalarının yapılmasının devlete çok büyük yükler getirdiğini belirten vatandaşlar, “Niğde’mizde bulunan boş kamu binaları kaderine terk edilmesin, göz göre göre çürütülmesin. Bu binalar bizlerin milli serveti. Atıl kamu binalarının değerlendirilmesini arzu ediyoruz” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL