Dünya Genel Güncel Yaşam

Yaza mola! Yağışlar geri dönüyor!

Meteoroloji’nin hava durumu tahminlerine göre Türkiye yaza 1 haftalığına veda edecek. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı bekleniyor. İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından..

Yaza mola! Yağışlar geri dönüyor!

Meteoroloji’nin hava durumu tahminlerine göre Türkiye yaza 1 haftalığına veda edecek. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı bekleniyor. İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri…
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya kesimi, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Osmaniye, Bolu, Düzce, Karabük, Çorum, Amasya, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri, Balıkesir’in kuzey kıyıları, Adana’nın kuzeyi, Kahramanmaraş’ın batısı ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur ve Ankara çevreleri ile Antalya, Muğla ve Aydın’ın iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL