Dünya Genel Güncel Yaşam

VALİ KOÇ, BUĞDAY HASADINA KATILDI

Niğde Valisi Mustafa Koç merkeze bağlı Ovacık köyünde buğday hasadına katıldı. Vali Koç, hasat yapan çiftçileri ziyaret ederek, bereketli bir hasat geçirmelerini diledi. Biçerdövere binerek buğday hasadı yapan Vali Mustafa..

VALİ KOÇ, BUĞDAY HASADINA KATILDI

Niğde Valisi Mustafa Koç merkeze bağlı Ovacık köyünde buğday hasadına katıldı.
Vali Koç, hasat yapan çiftçileri ziyaret ederek, bereketli bir hasat geçirmelerini diledi. Biçerdövere binerek buğday hasadı yapan Vali Mustafa Koç, Niğde’nin tarımıyla öne çıkan bir il olduğunu ifade ederek, ürün çeşitliliğinin fazla olduğunu belirtti.
Vali Mustafa Koç, Niğde’de yaklaşık 1 milyon dekar alanda hububat üretimi yapıldığını aktararak; ‘Hububatta bu sene verim çok güzel. Geçen seneye göre yaklaşık yüzde 20’lik artışla bu yıl 400 bin ton buğday rekoltesi bekliyoruz. Fiyatların oluşumu konusunda Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimizle de görüştük, fiyattan gayet memnunlar. Fiyat beklentileri karşıladı. Çiftçilerimize kazasız belasız hasat diliyoruz’ dedi.
Salgın sürecinin tarımın stratejik önemini bir kez daha ortaya çıkardığına dikkati çeken Valimiz Sayın Mustafa Koç, bundan dolayı ilimizde üretimi, üretim alanını ve ürün çeşitliliğinin artırılması noktasında çalışmalar yaparak çiftçilere gerekli desteği verdiklerini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL