Dünya Genel Güncel Yaşam

ÜNİVERSİTE SINAVINDA NİĞDE’DEN TÜRKİYE DERECELERİ ÇIKTI

Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçları açıklandı. Niğde’den Türkiye Derecesi yapan öğrenciler var. Niğde’den özel okul ve devlet okullarından derece yapan öğrenciler çıktı. Bireysel derecelerin yanında Niğde Fen Lisesi, Bor Şehit Ramazan..

ÜNİVERSİTE SINAVINDA NİĞDE’DEN TÜRKİYE DERECELERİ ÇIKTI

Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçları açıklandı. Niğde’den Türkiye Derecesi yapan öğrenciler var.
Niğde’den özel okul ve devlet okullarından derece yapan öğrenciler çıktı. Bireysel derecelerin yanında Niğde Fen Lisesi, Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Şehit Kemal Tosun Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bor Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi, Yavuz Selim Anadolu Lisesi, Şehit Osman Efe Apaydın Anadolu Lisesi gibi başarılı liselerden ilk 30 bine girerek başarı gösteren, Tıp Fakülteleri başta olmak üzere yüksek puanlı üniversitelere girebilecek hayli fazla öğrencinin olduğu öğrenildi.
Edindiğimiz bilgiye göre; Niğde Yunus Emre Anadolu Lisesi bir önceki yılki ilk 28’incilik olan başarı çıtasını daha yukarı çıkartarak, Doğukan Nebilli isimli öğrenci sözel alanda Türkiye 25’incisi, aynı öğrenci Yabancı Dil alanında Türkiye 63’üncüsü ve yine Eşit Ağırlık alanında da Türkiye 307’ncisi oldu. Niğde Yunus Emre Anadolu Lisesinden Nehir Güneş isimli öğrenci Yabancı Dil alanında Türkiye 668’si oldu.
Niğde Fen Lisesi öğrencisi Osman Çağrı Akalın Sayısal alanda Türkiye 222’si, Emine Yaprak isimli öğrenci ise Eşit Ağırlık alanında 430’uncu oldu. Niğde Fen Lisesinin ilk binde 1 öğrenci, İlk beş binde 12 öğrenci, ilk on binde 18 öğrenci ve ilk 20 inde ise 29 öğrencinin olduğu bilgisi edinildi.
Niğde’nin gözde okullarından Bor Fen Lisesi ise ilk binde 2 öğrencinin olduğu, ilk onbinde 12 öğrenci, ilk yirmi binde ise 21 öğrencinin olduğu öğrenildi.
Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesinden ise ilk on binde 4 öğrencisi var.
İlimizdeki özel okullardan Odtü Geliştirme Vakfı Özel Lisesi öğrencisi Ali Doğukan İleri sayısal alanda Türkiye 145’ncisi.
Niğde Akkol Lisesinden Mertcan Kumak eşit ağırlık alanında Türkiye 66’sı olurken, aynı okuldan Muhammed Kürşat Can ise eşit ağırlık alanında Türkiye 72’ncisi oldular.
Başarı gösteren, bütün öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerini tebrik ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL