Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

ÜNİVERSİTE ORGANİK BAL ÜRETİYOR

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Hasan Uslu tarafından Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Arıcılık Araştırma ve Uygulama biriminde bir dönemlik baş hasadı başlatıldı. Bal hasadına Ayhan Şahenk..

ÜNİVERSİTE ORGANİK BAL ÜRETİYOR

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Hasan Uslu tarafından Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Arıcılık Araştırma ve Uygulama biriminde bir dönemlik baş hasadı başlatıldı. Bal hasadına Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulamalar ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu da katılarak buradaki çalışmalar hakkında NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’ya bilgiler verdi.
Bal hasadı sonrasında açıklamalarda bulunan Uslu, arıcılık ünitesinin, bölgesel sorunlarının belirlenmesi ve bu sorunların çözümüne yönelik olarak üreticilerle yakın çalışılmasının önemli olduğunu aktararak emeği geçen tüm personellerimize teşekkür etti ve çalışmaların bereketli geçmesi temennisinde bulundu.
Arıcılıkta bu yıl 100 kovana ulaşıldığını ifade eden Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, gelecek yıl 200 kovan üretimle, öğretim üyeleri ve öğrenciler için araştırma ve uygulama imkanı sunacaklarını da dile getirerek değerli katkıları ve destekleri dolayısıyla Rektör Uslu’ya teşekkür etti.
(İbrahim UGUN)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL