Dünya Genel Güncel Yaşam

TERCİH FUARI NİĞDE’DE

Araştırma, eğitim-öğretim ve bilgi paylaşımı gibi birçok konuda iş birliği yapılması, tecrübe ve kapasitelerin ortak kullanılması gibi değerli amaçlarla kurulan Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından, Birlik üyesi Üniversitelerin bulunduğu 10 ilde,..

TERCİH FUARI NİĞDE’DE

Araştırma, eğitim-öğretim ve bilgi paylaşımı gibi birçok konuda iş birliği yapılması, tecrübe ve kapasitelerin ortak kullanılması gibi değerli amaçlarla kurulan Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından, Birlik üyesi Üniversitelerin bulunduğu 10 ilde, 25 Temmuz – 03 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen “AÜB Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları”nın 8.’si Niğde’de düzenlendi.
AÜB Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarının açılışında NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, çok sayıda fuar katılımcısı ve öğrenci yer aldı.
NÖHÜ’nün de paydaşı olduğu Anadolu Üniversiteler Birliği bünyesinde gerçekleştirilen fuar öncesinde açıklamalarda bulunun Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, gerek Niğde’nin gerekse bölge illerinin bu tarz etkinlikleri yaparak Üniversite tercihi yapacak öğrencilere doğru tercih yapabilmeleri için önemli bir destek sağlandığını ifade ederek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin de bölgesel, ulusal ve uluslararası fuarlarda yer alarak hem Üniversitemizin hem de Niğde ilinin tanıtımına önemli katkılar sunmaya devam edeceğini aktardı.
Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarının devamında, tüm Niğde’li ve çevre illerde ikamet eden Üniversite adayı öğrencileri bu verimli geçmesi beklenen fuarda görmek istediklerini de sözlerine ekleyerek Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarlarının düzenlenmesinde emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL