Dünya Genel Güncel Yaşam

TASARRUF TEDBİRLERİ BAHANE! KONSERLER ŞAHANE

Tasarrufu es geç Konserlere devam Cumhurbaşkanlığı’nın 2021/14 sayılı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi, 30 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe germişti. Ancak tasarruf tedbirleri hala yürürlükteyken, belediyeler konser organizasyonları düzenlemeye ve..

TASARRUF TEDBİRLERİ BAHANE! KONSERLER ŞAHANE

Tasarrufu es geç Konserlere devam
Cumhurbaşkanlığı’nın 2021/14 sayılı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi, 30 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe germişti. Ancak tasarruf tedbirleri hala yürürlükteyken, belediyeler konser organizasyonları düzenlemeye ve tanıtım materyalleri yapmaya devam ediyorlar.
GENELGEYİ TAKAN YOK!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan tasarruf tedbirleri genelgesi hala yürürlükteyken ve uygulanırken Bor Belediyesi’nin konserler konusunda tasarruf yapmaması şaşkınlıkla izleniyor.
Cumhurbaşkanlığı genelgesinde, kamu kaynaklarının maksadına uygun azami tasarruf prensiplerine riayet edilerek kullanılmasının her kamu kurumu ve görevlisi için bir görev ve aynı zamanda bir mecburiyet olduğu vurgulanmasına rağmen, Bor Belediyesi Yaz Konserleri adı altında, 23 Temmuz – 27 Ağustos tarihleri arasında 9 konser düzenleyerek genelgeyi umursamadığı görüldü.
GENELGEYE UYGUN MU?
Bor Belediyesi’nin yapacağı konser etkinlikleri tasarruf genelgelerine aykırı olarak değerlendirilirken, belediyeler genelge kapsamında en basit harcamaları bile tasarruf genelgesini bahane ederek yapmazken, 9 sanatçı ile yapılacak olan yaz konserlerinin genelgeye uygun olup olmadığı merak ediliyor.
VATANDAŞ MERAK EDİYOR
Özellikle ekonomik anlamda vatandaşın sıkıntı yaşadığı bu dönemde 9 ayrı sanatçıya 9 ayrı konser yapılmasına anlam veremediklerini belirten bazı vatandaşlar, elbette insanların sosyal ve kültürel etkinliklere ihtiyacı var bizler konserlere karşı değiliz. Fakat ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde ilçemizin onca sorunu varken, dokuz konser verilmesine ve paraların sanatçıları türkücülere oluk oluk akıtılmasına karşıyız. Bu konserlere ne kadar ödeme yapılacak merek ediyoruz. Bu konserler için yapılacak ödeme miktarı ile ilçemize daha iyi hizmetler yapılamaz mıydı? Veya tek bir konser yapılarak daha az bütçe kullanılamaz mıydı? Sonuçta verilecek olan konserlerin parası yine biz vatandaşlardan çıkıyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.
9 SANATÇIYA KAÇ LİRA ÖDENECEK!
Bor Belediyesi’nin Yaz Konserleri adı altında Muhteşem Bir Eğlenceye Hazır Mıyız Bor? Sloganıyla duyurduğu etkinlikler kapsamında, 23 Temmuz Cumartesi Günü Duygu Kutlu, 24 Temmuz Pazar Günü Ceylan Koynat ve Serkan Nişancı, 29 Temmuz Cuma günü Gülben Ergen, 30 Temmuz Cumartesi Günü İsmail Altunsaray, 7 Ağustos Pazar Günü Aysel Yakupoğlu, 13 Ağustos Cumartesi günü Ahmet Şafak, 21 Ağustos Pazar Günü Zara ve 27 Ağustos Cumartesi günü Zakkum konserleri düzenlenecek.
Vatandaşlar, Bor Belediyesi tarafından düzenlenecek konserler, sanatçı ve türkücüler için ne kadar bütçe harcanacağını merek ediyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL