Dünya Genel Güncel Siyaset Yaşam

Sürpriz buluşma heyecan yarattı! Erdoğan’dan seçim talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkan vekilleri ve yardımcıları ile bazı Cumhurbaşkanlığı danışmanları ve bakanlarla önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği sürpriz buluşma, erken seçim tartışmalarının hız..

Sürpriz buluşma heyecan yarattı! Erdoğan’dan seçim talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkan vekilleri ve yardımcıları ile bazı Cumhurbaşkanlığı danışmanları ve bakanlarla önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği sürpriz buluşma, erken seçim tartışmalarının hız kazandığı bu günlerde siyaset kulislerinde geniş yankı buldu.
Gerek Erdoğan’ın gerek diğer katılımcıların programlarında yer almayan sürpriz buluşma, “erken seçim” tartışmaları üzerinden siyaset kulislerinde heyecan yarattı. Ancak toplantıda “erken seçim” ihtimalinin söz konusu olmadığı; zamanında yapılacak seçimlere 10 aydan az bir süre kaldığı ve bu nedenle seçime yönelik çalışmalara artık hız verilmesi gerektiği vurgulandı.
ÇALIŞMA YAPACAKLAR
Edinilen bilgiye göre, 2023 seçim hazırlıklarının ana gündem maddesi olduğu toplantıda, AK Parti’nin “2023 seçim beyannamesi” için yol haritası oluşturulması kararı alındı. Erdoğan’ın toplantıda bu buluşmanın, bundan sonra yapılacak bir dizi toplantının başlangıcı olacağına işaret ettiği ve tüm kurmaylarından AK Parti’nin 2023 Seçim Beyannamesi ve oluşturulacak seçim mottosu üzerine detaylı birer çalışma yapmasını istediği öğrenildi.
SEÇİM MANİFESTOSU
Toplantıda, yazılacak manifestonun hem seçmene hem de teşkilâta yönelik mesajlar içermesi gerektiğine vurgu yapılırken, 2023 seçimlerine giden süreçte parti teşkilâtının küstürülmemesi ve AK Parti’den alternatif başka partilere geçişlerin önünün kesilmesi için milletvekili listeleri açıklanmadan, adaylık kriterlerinin belirlenip ilan edilmesi talep edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL