Dünya Genel Güncel Sağlık Yaşam

Suda boğulma tehlikelerine karşı uyarı! Sakın Bunu Yapmayın!

Devlet Su İşleri (DSİ) Niğde Şube Müdürü Ahmet Elbasan boğulma vakalarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu. DSİ Niğde Şube Müdürü Ahmet Elbasan, sıcaklıların artması ile birlikte meydana gelebilecek boğulma vakalarına karşı..

Suda boğulma tehlikelerine karşı uyarı! Sakın Bunu Yapmayın!

Devlet Su İşleri (DSİ) Niğde Şube Müdürü Ahmet Elbasan boğulma vakalarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
DSİ Niğde Şube Müdürü Ahmet Elbasan, sıcaklıların artması ile birlikte meydana gelebilecek boğulma vakalarına karşı uyarılarda bulunarak, ailelerin hafta sonu piknik alanı için baraj, gölet ya da sulama kanallarının bulunduğu mekanlardan uzak bölgeleri seçmeleri gerektiğini ifade etti.
Niğde ve ilçelerde aşırı sıcaklık nedeniyle vatandaşların serinlemek için baraj, gölet ile sulama kanallarına girdiklerini ifade eden Elbasan; ‘Bu durumun çok tehlikeli ve ölümcül vakalara sebep olduğunu, boğulma vakalarının önüne geçebilmek için DSİ olarak baraj, gölet ve sulama kanallarına yüzmek için girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
Elbasan, baraj, gölet ve sulama kanallarına girilmesinin tehlikelerine dikkati çekerek; “Zemin yapısının dalgalı ve engebeli olması sebebiyle su derinliğinin ani olarak değişim göstermesi, yukarı havzadan gelen killi ve siltli malzemenin birikimiyle zeminin çamur formunda olması, su içindeki bitkilerin doğal olarak gelişmesi, su sıcaklığının düşük olması sebebiyle vücut ısısının düşmesi sonucu hipotermi yaşanabilmesi ve tatlı suyun kaldırma kuvvetinin deniz suyuna oranla düşük olması risk yaratıyor’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL