Dünya Genel Güncel Yaşam

SAADET ÖĞRETMEN NİĞDE’YE GELİYOR

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Kurucu Genel Başkanı Saadet Özkan, UCİM Niğde İl Temsilciliğinde Niğde gönüllüleriyle bir araya gelecek. UCİM Kurucu Genel Başkanı Saadet Özkan, 20 Temmuz..

SAADET ÖĞRETMEN NİĞDE’YE GELİYOR

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Kurucu Genel Başkanı Saadet Özkan, UCİM Niğde İl Temsilciliğinde Niğde gönüllüleriyle bir araya gelecek.
UCİM Kurucu Genel Başkanı Saadet Özkan, 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 14.30’de, UCİM Niğde irtibat bürosunda il koordinatörleri, üyeler ve gönüllüler ile bir araya gelecek. Özkan Niğde’de il temsilcisi Arzu Şahan, il koordinatörleri ve üyeler ile birlikte yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunacak.
Saadet Özkan Kimdir?
Saadet Özkan (d. 15 Haziran 1978, İzmir), çocuk istismarına karşı bir Türk aktivisttir. Okul öncesi öğretmeni olup, öğrencilerinin, müdürleri tarafından cinsel istismar edildiğini öğrendi. Basına rağmen suçu araştırmaya başlamıştır. Özkan, İzmir’in Menderes ilçesinde 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunulmasını ortaya çıkarması ve istismarda bulunan okul müdürünün yargılanmasını sağladığı için 2017 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından “Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü”ne layık görülmüştür. Özkan’a ödülü Beyaz Saray’daki törende First Lady Melania Trump verdi. Özkan’ı sahneye davet eden konuşmayı yapan ABD Siyasi İşlerden Sorumlu Dışişleri Bakanı Yardımcısı Thomas A. Shannon, “Saadet öğretmen yetkililerden gelen baskılara, öteki öğretmenlerden gelen tehditlere karşın sesini kısmadı. Kendisi cesareti ve kararlılığı, adalet arayışı ve siyasi baskılara karşı direnişi nedeniyle bu ödüle layık görüldü” demiştir. Görev yaptığı okulda müdürün 6 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmasını ortaya çıkaran Saadet Özkan, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ni (UCİM) kurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL