Dünya Genel Güncel Yaşam

ORTADA DİREK VAR YANDAN GEÇ! VATANDAŞ ENGEL DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYOR!

Niğde’nin muhtelif noktalarında yaya ile araç trafiğinin yoğun olduğu bazı bölgelerde kaldırımların ve yolların ortasında bulunan elektrik direkleri vatandaşların tepkisine neden oluyor. Bu durum çocukların sıklıkla oynadığı ‘Ortada kuyu var,..

ORTADA DİREK VAR YANDAN GEÇ! VATANDAŞ ENGEL DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYOR!

Niğde’nin muhtelif noktalarında yaya ile araç trafiğinin yoğun olduğu bazı bölgelerde kaldırımların ve yolların ortasında bulunan elektrik direkleri vatandaşların tepkisine neden oluyor.
Bu durum çocukların sıklıkla oynadığı ‘Ortada kuyu var, yandan geç’ oyununun ‘Ortada direk var yandan geç’ versiyonuna benzemiş durumda. Yayaların sıklıkla kullandığı güzergahlarda bulunan aydınlatma direkleri ve elektrik panoları, çocuk, genç, yaşlı herkesin zaman zaman sıkışan yaya yolundan araç yoluna inmelerine sebebiyet verdiğinden ciddi anlamda tehlikeye sürüklüyor.
Vatandaşlar, bu konuyu ilgili kişilere zaman zaman iletmiş olmalarına rağmen uzun süredir bir türlü çözüm bulunamıyor olmasına ve konu ile bir çalışma yapılmamasına anlam veremediklerini belirtiyor.
Aydınlık caddesi üzerinde bulunan ve haberimize konu olan fotoğraftaki direkler bu sıkıntılardan sadece bir tanesi. Şehrin diğer bölgelerinde de bu ve benzeri durumlarla ilgili şikayetler ve çözüm için talepler gelmeye devam ediyor.
ŞEHİR MERKEZİNDEKİ AYDINLAMA DİREKLERİ TEHLİKELİ
Şehrin işlek caddelerinde bulunan aydınlatma direklerinin birçoğunun hasarlı, yatık, eğilmiş, zemin ile bağı kopmuş, kabloların bir kısmının yer yer açıkta olması vatandaşları ciddi anlamda tehlikeye soktuğunu belirten Niğdeli vatandaşlar; “Niğde’ye yakışan bu değil. Zaten neredeyse günün birçok saatini hep aynı güzergahlardan gidip gelerek geçiriyoruz. Yetkililerin, bu durumdan haberdar olmaması mümkün değil. Bizim anlamadığımız durum, neden bu eksiklik bir türlü düzeltilmiyor. Direklerin bazıları kaldırım ortasında, elektrik panolarından dolayı daralmış yaya yolları, devrildi devrilecek gibi beklenen aydınlatma direklerinin bir an evvel elden geçirilmeli ve şehir için daha modern çözümler üretilmelidir. Engelli vatandaşlarımız da bunlardan nasibini alabiliyor’ diyerek, ilgili firmaları ve kamu kurum kuruluşlarının yetkililerine çözüm için çağrıda bulundu.
(KAYNAK: Niğde Haber Gazetesi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL