Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

Niğde’nin enerji santrali Abu Dabi firmasına satıldı!

Geçtiğimiz Nisan ayında YEKA GES-4 yarışmalarında Bor’da kurulacak olan 3 güneş enerjisi santrali projesi için Smart GES Enerji, Ecogreen Elektrik ve Kalyon Enerji’ye kapasite tahsis edilmişti. Bu tür yatırımlarla ile..

Niğde’nin enerji santrali Abu Dabi firmasına satıldı!

Geçtiğimiz Nisan ayında YEKA GES-4 yarışmalarında Bor’da kurulacak olan 3 güneş enerjisi santrali projesi için Smart GES Enerji, Ecogreen Elektrik ve Kalyon Enerji’ye kapasite tahsis edilmişti. Bu tür yatırımlarla ile gündeme gelen Kalyon Enerji’ye ait bazı santraller önceki gün Abu Dabi merkezli çeşitlendirilmiş holding olan International Holding Company (IHC), yan kuruluşu International Energy Holding’e satışı gerçekleşti.
Abu Dabi merkezli holding Kalyon Enerji’nin yüzde 50 hissesini 1.8 milyar AED (yaklaşık 490 milyon $) karşılığında satın aldığını duyurdu. Firma ile Kalyon enerji arasındaki anlaşmada, Niğde’de 100 MW Güneş projesini, Konya’nın Karapınar bölgesindeki fotovoltaik enerji santrali projesini, Ankara’da yerleşik YEKA tarafından geliştirilen 1 GW kapasiteli rüzgar projesini, Gaziantep’te 50 MW Güneş Projesi’ni ve diğer yenilenebilir projeleri kapsıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL