Ekonomi Genel Güncel Yaşam

NİĞDE’MİZE HAYIRLI OLSUN! BU PROJEDE UNUTULDU!

Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’un ‘Niğde’mize Hayırlı Olsun”, Milletvekili Selim Gültekin’in ‘Söz Verdik Yapıyoruz’ ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in ‘Niğde’mize Muhteşem Bir Yatırım Daha’ sözleriyle sosyal medya hesaplarından vatandaşlara duyurduğu,..

NİĞDE’MİZE HAYIRLI OLSUN! BU PROJEDE UNUTULDU!

Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’un ‘Niğde’mize Hayırlı Olsun”, Milletvekili Selim Gültekin’in ‘Söz Verdik Yapıyoruz’ ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in ‘Niğde’mize Muhteşem Bir Yatırım Daha’ sözleriyle sosyal medya hesaplarından vatandaşlara duyurduğu, ‘Vilayet Evi’ sosyal tesisi projesin akıbeti de tıpkı Niğde Stadyumu, Niğde Kapalı Spor Salonu ve Niğde Vakıf İş Hanı projesi gibi oldu.
Siyasiler, Niğde Kayardı Millet Bahçesi bölgesinde vatandaşlarında kullanımına sunulacak yepyeni bir proje olan ve içerisinde birçok sosyal imkânı barındıran “Vilayet Evi” sosyal tesisinin yapım ihalesinin 8 Kasım Kasım 2021 tarihinde yapılacağını müjdelemişlerdi. İhalenin yapılmasının ardından içerisinde 120 odalı otel, 2 adet çok amaçlı salon, sergi salonu, kır düğünlerine uygun terak, restoran ile kahvaltı salonu, bay ve bayan yüzme havuzunun yer alacağı porjenin 735 gün içerisinde bitirilerek 2023 yılının sonuna yetiştirileceğini söylemişlerdi.
İHALE AYNI GÜN İPTAL OLDU
Niğde’de projesi hazırlanarak 8 Kasım 2021’de Vilayet Evi Yapımı işi ihalesi, hiçbir firmanın teklif vermemesi üzerine aynı tarihte iptal edildi. Niğde Stadyum Projesi, Niğde Kapalı Spor Salonu Projesi ve Niğde Vakıf İş Hanı projelerinin ardından bu projenin de ihalesinin iptal edilmesinden sonra proje ile ilgili bir çalışma olup olmadığı merak ediliyor. Vatandaşlar, Niğde’ye müjde olarak verilen projelerin yarım kalmasından dert yanarak, yarım kalan projelerin yeni ihalelerinin yapılıp yapılmayacağı konusunda siyasilerden ve yetkililerden açıklama bekliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL