Genel Güncel Magazin

Niğdeli olan 5 ünlü isim

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarEkranların ve sahnelerin sevilen isimlerinin özel hayatına ilişkin detaylar merak edilirken memleketleri de araştırılma konusu oldu. Sizler için Niğdeli ünlüleri haberimizde derledik. İşte Niğdeli olan 5 ünlü isim… Başarılı..

Niğdeli olan 5 ünlü isim

Ekranların ve sahnelerin sevilen isimlerinin özel hayatına ilişkin detaylar merak edilirken memleketleri de araştırılma konusu oldu. Sizler için Niğdeli ünlüleri haberimizde derledik. İşte Niğdeli olan 5 ünlü isim…

Başarılı oyunculuk performansları ve güçlü sesleri ile büyük hayran kitlelerine sahip olan ünlü isimlerin yaşamlarına dair detaylar hayranları tarafından merak ediliyor. Ünlü isimleri hayranları özellikle memleketlerini araştırıyor. Bizde haberimizde Niğdeli ünlülere yer verdik. İşte Niğdeli olan 5 ünlü isim…

1- EMRE ALTUĞ

1970 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı sanatçı İstanbul doğumludur. Ev hanımı bir anne ve diş hekimi bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelmiş, baba tarafından aslen Niğdelidir.

2- MERVE ERDOĞAN

Merve Erdoğan ekran severler tarafından 9 yaşında Bücür Cadı dizisi ile tanınmaya başlamıştır. Dizinin ardından Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Oyunculuk Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Üsküdar Musiki Cemiyeti, Sadri Alışık Tiyatrosu gibi eğitim merkezlerinde eğitimini sürdürmüştür. Merve Erdoğan aslen Niğdelidir.

3- YİĞİT KİRAZCI

1983 yılında İstanbul Şişli Can Hastanesi’nde dünyaya gelen Yiğit Kirazcı anne tarafından aslen Balıkesir Ören, baba tarafından ise aslen Niğdelidir. Babası Yunanistan İskeçe doğumludur ancak dede ve kökleri Niğde’ye uzanmaktadır.

4- TİMUÇİN ESEN

1973 yılının Ağustos ayında Adana’da dünyaya gelen usta oyuncunun anne ve babası avukat olarak uzun yıllar hizmet vermişlerdir. Anne ve babasının o yıllarda Adana’da Devlet Su İşleri’nde çalışmaları nedeni ile 7 yaşına kadar Keban Barajı Lojmanında yaşamıştır. Ailenin ilk çocuğudur. Babası Üstün Esen, annesi ise Nihal Hanım’dır, baba tarafından aslen Niğdelidir.

5- MUSA UZUNLAR

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü 1985 senesinde tamamlamış ve Devlet Tiyatrolarında göreve başlamıştır. Musa Uzunlar Antalya doğumlu, aslen ise Niğde İlimizin Bor İlçesine bağlı Kemerhisar Beldesi nüfusuna bağlıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL