Ekonomi Genel Güncel

NİĞDE’DEKİ TEKSTİL FABRİKASINA DEVLET YARDIMI VERİLECEK

Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ne MİGİTEKS Tekstil A.Ş tarafından yapılacak olan (Spandeks) elestan üretim tesisi yatırımı, yatırımlara proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin kararda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde desteklenecek. Niğde’ye..

NİĞDE’DEKİ TEKSTİL FABRİKASINA DEVLET YARDIMI VERİLECEK

Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ne MİGİTEKS Tekstil A.Ş tarafından yapılacak olan (Spandeks) elestan üretim tesisi yatırımı, yatırımlara proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin kararda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde desteklenecek.
Niğde’ye yatırım yapacak ve elestan üretecek olan MİGİTEKS’e devlet yardımı verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Cumhurbaşkanı Kararına göre, Niğde’de elstan üretim yatırımının süresi 5 yıl olarak belirlenirken, yatırımın öngörülen sürede gerçekleşmemesi halinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen sürenin yarısına kadar ek süre verilebilecek.
Komple yeni yatırım olarak düşünülen projenin öngörülen sabit yatırım tutarı 2 milyar 872 milyon 62 bin TL olarak tespit edilirken, yatırımla öngörülen ilave istihdam sayısı 500, nitelikli personel sayısı ise 20 oldu. Niğde’de gerçekleştirilecek olan yatırım sonunda yılda 35 bin ton elastan üretilmesi planlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL