Genel Güncel

Niğde’de vahşet! İnsan mısınız siz?

Niğde’de bir yandan sokak hayvanlarına yerleşkeden uzak yeni besleme alanları açılırken, diğer yandan ise zaman zaman rahatsızlığını dile getiren vatandaşlardan başıboş sokak köpekleri ihbarları gelmeye devam ediyor. 21 Haziran günü..

Niğde’de vahşet! İnsan mısınız siz?

Niğde’de bir yandan sokak hayvanlarına yerleşkeden uzak yeni besleme alanları açılırken, diğer yandan ise zaman zaman rahatsızlığını dile getiren vatandaşlardan başıboş sokak köpekleri ihbarları gelmeye devam ediyor.
21 Haziran günü besleme yapan hayvansever vatandaşların kameralarına takılan görüntüler hayvanlara yapılan vahşetin boyutunu gözler önüne serdi. Sokak köpekleri için bağ ve bahçe içlerinde oluşturulan besleme alanlarından bir bölge olan Aşağı Kayabaşı Mahallesi Zemerdin Sokak civarına besleme için giden hayvanseverler boğazına kablo bağlanmış bir köpeği ağaca asılı ölü halde buldular.
Olay karşısında şok geçiren besleme görevlileri sokak hayvanlarına karşı yapılan bu vahşeti görüntüleyerek kamuoyu ile paylaştı. Köpeğin ağaçta asıl olduğunu görür görmez emniyet güçlerine haber veren vatandaşlar, bunu yapan ya da yapanlardan hesap sorulması gerektiğini, sokak hayvanlarına karşı işlenen bu suçun cezasız kalmaması gerektiğini söyleyerek üzüntüye boğuldular.
Bunu yapanlara soruyoruz! İnsan mısınız siz? Ne istediniz savunmasız sokak canlarından? (NİĞDE HABER GAZETESİ)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL