Genel Güncel Yaşam

NİĞDE’DE ÜST SEVİYEDE BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI

Niğde’de kurban bayramı nedeni ile asayiş ve trafik tedbirleri artırıldı. Niğde Valisi Mustafa Koç adına Niğde Valiliği’nden yapılan açıklamada vatandaşın huzuru için 1.273 güvenlik personelinin görev başında olacağı belirtildi. Niğde..

NİĞDE’DE ÜST SEVİYEDE BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI

Niğde’de kurban bayramı nedeni ile asayiş ve trafik tedbirleri artırıldı. Niğde Valisi Mustafa Koç adına Niğde Valiliği’nden yapılan açıklamada vatandaşın huzuru için 1.273 güvenlik personelinin görev başında olacağı belirtildi.
Niğde Valisi Mustafa Koç, yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla kent genelinde asayiş ve trafik kontrollerinin artırıldığını ifade ederek, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için gerekli tüm tedbirlerin kolluk güçleri tarafından alındığını il merkezinde emniyet teşkilatından 923 personel ve 370 ekip, jandarma teşkilatında 350 personel ile 140 timin görevi başında olacağını söyledi.
Vali Mustafa Koç, vatandaşların kurban bayramı süresince güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak, meydana gelebilecek olan trafik kazalarını ve asayiş olaylarını en aza indirebilmek amacıyla ilimiz genelinde emniyet ve jandarma ekiplerimizin 7-18 Temmuz tarihleri arasında denetim, kontrol ve tedbirlerini artırdıklarını belirtti.
Vali Koç konu ile ilgili açıklamasında; ‘İlimizde faaliyet gösteren mobese kameraları ve drone ile yapılan denetimlerde özellikle emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu ile görüşme gibi kural ihlalleri üzerinde denetimler sıklaştırılacaktır. Kurban hayvanlarının nakilleri esnasında ve kurban satış yerlerinde meydana gelebilecek hayvan hırsızlıklarına karşı kolluk personelimiz sivil uygulamalarda bulunacaktır. Nakit para akışının yoğun olduğu değerlendirilen kurban satış yerlerinde yankesicilik, tırnakçılık, dolandırıcılık gibi olaylara karşı sivil ekipler/timler kurulmak suretiyle vatandaşlarımızın güven içerisinde alışveriş yapmaları sağlanacaktır. Araç trafiğiyle birlikte yaya trafiğinin de yoğunlaşacağı kurban satış/kesim alanları, şehitliklerde, mezarlıklarda, piknik/mesire alanlarında kamu düzenini artıracak şekilde ilave trafik/asayiş tedbirleri kolluk güçlerimiz tarafından alınmıştır. Bizim tüm gayemiz bayram boyunca milletimizin huzur ve güven içerisinde bayramlarını geçirmeleri, ilimize sıla-i rahim için gelen misafirlerimizi ise güven içerisinde tekrar geldikleri yerlere uğurlamaktır. Bu bağlamda vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini yerine getirirken dikkatli olmalarını ve küçük de olsa yaralanmalara meydan verilmemesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta kıymetli Niğdelilerin ve milletimizin bayramını tebrik eder bu vatan uğruna şehadete ulaşmış şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimizin de ömrüne bereket dilerim’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL