Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

NİĞDE’DE TARIM ve HAYVANCILIK GELİŞİYOR!

Niğde İl Tarım ve Ormancılık Müdürü Asım Baş, hükümetin destekleri ile Niğde’de tarım ve hayvancılığın ciddi anlamda geliştiğini, büyüdüğünü ve modernleştiğini söyledi. Asım Baş açıklamasında; “Tarım ve hayvancılığa çok ciddi..

NİĞDE’DE TARIM ve HAYVANCILIK GELİŞİYOR!

Niğde İl Tarım ve Ormancılık Müdürü Asım Baş, hükümetin destekleri ile Niğde’de tarım ve hayvancılığın ciddi anlamda geliştiğini, büyüdüğünü ve modernleştiğini söyledi.
Asım Baş açıklamasında; “Tarım ve hayvancılığa çok ciddi ödemeler yapıyor. Doğrudan gelir desteği, mazot desteği, gübre desteği, analiz desteği, düve desteği gibi. Bakanlığımızın destekleri ile beraber çiftçilerimiz, üreticilerimiz daha sağlıklı ve daha iyi bir şekilde büyümeye başladı. Artık tarlalara gittiğimiz zaman hemen her tarlada yağmurlama sistemi var, araçlar, traktörler, biçerdöver ve balya makinelerini son derece arttığını ve neredeyse üreticilerimizin birçoğunda araç ve ekipman desteğinin sağlandığını görüyoruz.
Hükümetimiz sadece üretime değil, aynı zamanda ekip ve araca da çok ciddi destek sağlıyor. Çiftçilerimiz bu desteklemelerden son derece iyi faydalanıyor. İlimiz tarım ve hayvancılık alanında büyük değişim ve gelişim içerisindedir. Niğde tarım ve hayvancılıkta desteklerle birlikte hızlı bir yükselişe geçti.
Ülkemizde Tarım ve hayvancılığımız ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de bakanlığımızın, hükümetimizin destekleriyle hızlı bir yükseliş içerisinde. İnşallah önümüzdeki süreçte Avrupa’nın en önemli tarım ürünleri Türkiye’de üretilerek, ihraç edileceğini ve dünyada ilk 3 içerisine gireceğimizi tahmin ediyorum’ diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL