Genel Güncel Yaşam

NİĞDE’DE SELİN İZLERİNİ YEŞİL KARINCALAR SİLİYOR

Niğde’de Haziran ayı içerisinde gelen sel ve su taşkınlarının izini Devlet Su İşlerine ait yeşil karıncalar siliyor. Niğde Devlet Su İşleri Niğde Müdürü Ahmet Elbasan, sosyal medya hesabından ‘Haziran Ayı..

NİĞDE’DE SELİN İZLERİNİ YEŞİL KARINCALAR SİLİYOR

Niğde’de Haziran ayı içerisinde gelen sel ve su taşkınlarının izini Devlet Su İşlerine ait yeşil karıncalar siliyor.
Niğde Devlet Su İşleri Niğde Müdürü Ahmet Elbasan, sosyal medya hesabından ‘Haziran Ayı İçerisinde Meydana Gelen Taşkın İzlerini Yeşil Karıncalarımız Siliyor’ başlığı ile yaptığı paylaşımda, Dündarlı Kasabasında 2 Paletli Ekskavetör bir adet D8 Dozer, Hacıbeyli’de 1 adet ekskavatör, bir adet D& Dozer ve Dikilitaş’ta ise bir adet paletli ekskavatörün su taşkınlarının izini silmek için çalıştığını duyurdu.

Elbasan ayrıca, Dündarlı kasabasında 3 dere yatağında toplamda 9 kilometre güzergahta rusubat temizliği seddeleme ve ıslah çalışmasının devam ettiğini, 7 kilometre ıslah çalışmasının tamamlanarak 4 kilometre servis yolu açıldığını, için fiziki gerçekleşmesinin ise yüzde 80 oranında olduğunu belirtti.
Dikilitaş ve Hacıbeyli köyünde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Elbasan, Dikilitaş köyünde bir dere yatağında toplamda 4 kilometre güzergahta rusubat temizliği seddeleme ve ıslah çalışmasının devam ettiği, 3 kilometre ıslah çalışmasının tamamlandığı bilgisini paylaşırken, Hacıbeyli Köyünde ise 2 dere yatağında toplam 7 km güzergahta rusubat temizliği seddeleme ıslah çalışmasının devam ettiğini, toplamda 4 kilometre ıslah çalışmasının tamamlandığını, işin fiziki gerçekleşme oranının yüzde 55 olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL