Dünya Genel Güncel Sağlık Yaşam

NİĞDE’DE ŞEFKAT ÇINARLARI PROJESİ DEVAM EDİYOR!

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Şefkat Çınarları Projesi” kapsamında ihtiyaçlarını kendi başına karşılayamayan vatandaşların evde bakım hizmetlerini üstleniyor. Niğde Valiliğin koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı Destek..

NİĞDE’DE ŞEFKAT ÇINARLARI PROJESİ DEVAM EDİYOR!

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Şefkat Çınarları Projesi” kapsamında ihtiyaçlarını kendi başına karşılayamayan vatandaşların evde bakım hizmetlerini üstleniyor.

Niğde Valiliğin koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı Destek Programı (YADES) tarafından desteklenen ve Niğde Belediyesi tarafından yürütülen “Şefkat Çınarları Projesi” kapsamında, 65 yaş üstü yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçları, oluşturulan mobil ekiplerle karşılanıyor.
2 yıl önce başlatılan Yaşlı Destek Programı (YADES) ile kentte 65 yaşı üstü 350 vatandaşın sağlık kontrolleri, kişisel bakımları ve ev temizlikleri yapıldı.
Niğde Belediye tarafından yürütülen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı Destek Programı (YADES) tarafından desteklenen “Şefkat Çınarları Projesi” kapsamında, 65 yaş üstü yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçları, Niğde Belediyesi tarafından oluşturulan mobil ekipler tarafından karşılanıyor. Bu kapsamda il genelinde 65 yaş ve üzeri 350 vatandaşın sağlık kontrolleri, kişisel bakımları ve ev temizlikleri rutin olarak yapılmaya devam ediyor.
350 Yaşlı Vatandaşın Sağlık Kontrolleri, Kişisel Bakımları ve
Ev Temizlikleri Yapıldı
2022 yılının Nisan ayı içerisinde hizmete giren YADES sayesinde geçmişimiz ile bugünümüz arasında mukaddes bağlar kuran, kültürümüzü gelecek kuşaklara taşımamızı sağlayan yaşlılarında yardımına koştuklarını ifade eden Özdemir; “Her insan için değişik bir anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılar, bir toplumun hem geçmişi hem hafızası hem de kökleridir. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri yaşlılarımıza evlerinde destek hizmeti verilen YADES projesinin büyük ilgi gören ve dua alan bir proje. YADES ekiplerimiz tarafından 350 yaşlı vatandaşımızın evlerine gidilerek sağlık kontrolleri, kişisel bakımları ve ev temizlikleri yapıldı” dedi.
Başkan Özdemir; “Her
Yaraya Merhem Olmaya Çalışıyoruz”
Belediyeye müracaat ederek ihtiyaç sahiplerinin her daim yardımlarına koştuklarını belirten Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Belediyemize müracaat eden, fakir ve muhtaçlıkları tespit edilen herkesin ihtiyaçlarının temini için çalışıyoruz. Çok farklı kalemlerde binlerce vatandaşımıza ulaşıyoruz. Bu doğrultuda 2022 yılının ilk altı ayı içerisinde, 9 bin 550 Adet Gıda Kolisi, Bin 420 Adet Bebek Bezi, 2 bin 490 Adet Temizlik Malzemesi Paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere 25 Ton Kömür, 30 Ton Odun ve 72 Adet Soba temini sağlayan belediyemiz, 200 Aileye günlük ekmek yardımı, yemek yapamayacak durumda olan 50 aileye ise günlük 3 çeşit sıcak yemek vermeye devam ediyor. Görüldüğü üzere her yaraya merhem, her derde deva olmanın gayreti içindeyiz” dedi.
Engelli Vatandaşlarımızı da İhmal Etmiyoruz
YADES’in yanı sıra bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yaptıklarını söyleyen Başkan Özdemir; “Rutin yardımlarımız devam ediyor. Belediye olarak gıdadan eşyaya, eğitimden sağlığa pek çok alanda hizmet veriyoruz. Öte yandan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızı da ihmal etmiyoruz. Niğde belediyesi olarak 2022 yılı içerisinde 20 engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye temin ettik. Ayrıca ihtiyaç sahibi 258 aileye kıyafet yardımı verirken 69 aileye eşya yardımı yaptık. Sağlık sorunları nedeniyle tedavi amaçlı şehir dışına gitmesi gerek 170 vatandaşımıza yol yardımında bulunduk. Eğitim öğretim döneminde 486 Aileye kırtasiye malzemesi ve okul forması ve Ramazan ayı dolayısıyla 7 bin 500 Adet Ramazan Kolisi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıttık. Kimsesi olmayan, yarınla alakalı sıkıntısı, endişesi olan hiçbir yaşlı ve dezavantajlı bırakmadan şehrimize bu güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL