Dünya Genel Güncel Sağlık Yaşam

NİĞDE’DE GÖZ DOKTORU SIKINTISI BİTMİYOR!

Göz Doktoru Sıkıntısı Bitmiyor Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göz doktoru sıkıntısı yaşanıyor. Günde yaklaşık 6 bin hastanın ziyaret ettiği hastanede Göz Polikliniği bölümü dolup taşıyor. Niğde..

NİĞDE’DE GÖZ DOKTORU SIKINTISI BİTMİYOR!

Göz Doktoru Sıkıntısı Bitmiyor
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göz doktoru sıkıntısı yaşanıyor.
Günde yaklaşık 6 bin hastanın ziyaret ettiği hastanede Göz Polikliniği bölümü dolup taşıyor. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3’ü Uzman, 2’si Doçent ve 1’de doktor öğretim üyesi olmasına rağmen göz polikliniğine aylardır sıra alınamıyor. Ayrıca Göz polikliniğinde de 5 asistan doktor yer alıyor. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi göz polikliniğinde tedavi olmak isteyen hastalar günlerce beklemek zorunda kalıyor ya da başka illere giderek tedavi oluyor. Edinilen bilgilere göre yaşanan bu sıkıntıların doktorlardan bazıları yasal izinlerini kullanması, bazı doktorların akademik kariyer için hastaneden ayrılması veya doktorların Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde ders vermesinden kaynaklanıyor. Hastane yönetimi konu hakkında gerekli çalışmaları yaptığı öğrenildi ancak yönetim tek başına bugüne kadar etkili olamadı. Çözüm; siyasilerin konu hakkında elini taşın altına koyması gerekiyor.
Hastalar Randevu Alamıyor
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan göz doktoru sıkıntısı, kısa süre içinde çözüme kavuşturulmamasına vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Tedavi için randevu almak isteyen hastalara randevu verilemiyor. En yakın tarih yaklaşık 1 ay sonrası gösteriliyor fakat MHRS sisteminden randevu almak isteyen hastalar, “Aradığınız klinikte alınabilir uygun randevu bulunamamıştır. Randevu aradığınız klinik için kriterlerinizi değiştirerek farklı hastane ya da semt polikliniklerinden tekrar arama yapabilirsiniz” yazısı ile karşılaşıyorlar”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL