Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

NİĞDE’DE AVM UMUDU SUYA MI DÜŞTÜ!

Geçtiğimiz gün Niğde’ye’ Alışveriş Merkezi’ kurulması kamuoyuna sunulurken bugünlerde yaşanan bir gelişmeden dolayı bu projenin suya düşme ihtimalin olabileceği konuşulmaya başlandı. Niğde’de NİĞBAŞ gibi önemli bir sanayi işletmesi bulunan Işıklar..

NİĞDE’DE AVM UMUDU SUYA MI DÜŞTÜ!

Geçtiğimiz gün Niğde’ye’ Alışveriş Merkezi’ kurulması kamuoyuna sunulurken bugünlerde yaşanan bir gelişmeden dolayı bu projenin suya düşme ihtimalin olabileceği konuşulmaya başlandı.
Niğde’de NİĞBAŞ gibi önemli bir sanayi işletmesi bulunan Işıklar Holding yetkilileri Niğde’ye 1000 kişilik istihdam kapasiteli devasa bir alışveriş merkezi yapılacağını, bunun içinde NİĞBAŞ’ın mevcut sermayesine 146 milyon TL tutarındaki sermaye artışı eklemek isteği ile bu projenin hayata geçirileceği belirtilmişti.
KÖTÜ HABER SPK’DAN GELDİ
Firmanın bu açıklamasından bir süre sonra ise Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan son bültende Niğbaş’ın bedelli sermaye artırımına onay vermediği açıklandı.
NİĞBAŞ BETON’UN BEDELLİ BAŞVURULARI REDDEDİLDİ
Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. 54 milyon TL olan mevcut sermayesini, tamamı nakden karşılanmak üzere 200 milyon TL’ye çıkararak yüzde 270 oranında bedelli sermaye artışı başvurusu yapmıştı. Ancak bu başvuru da SPK tarafından reddedildi.
SONUÇ BAKALIM NE OLACAK?
Bu reddin ardından uzun zamandır Niğdelilerin hayal olarak bakıp büyük bir ihtiyaç olarak gördüğü Alışveriş Merkezi yatırımının ve 1000 kişilik istihdamın suya düşüp düşmediğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL