Genel Güncel

NİĞDE’DE 15 TEMMUZ PROGRAMI BELLİ OLDU

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 6. yılında, milletin demokrasisine sahip çıkma şuuru ile inanç, dirayet, milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz’da şehit olan..

NİĞDE’DE 15 TEMMUZ PROGRAMI BELLİ OLDU

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 6. yılında, milletin demokrasisine sahip çıkma şuuru ile inanç, dirayet, milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın anısını yaşatmak, yine milletçe engellendiğinden hareket ederek bu şuurun canlı tutulması amacıyla Niğde’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri yapılacak.
ETKİNLİKLER YARIN BAŞLIYOR
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yarın ve Cuma günü etkinlikler gerçekleştirilecek. Yarın gerçekleştirilecek etkinliklerde Saat: 10:00-17:00 Arasında Niğde Gençlik Merkezinde “15 Temmuz Darbe Girişimi Belgeseli gösterimi, Saat:14:00’de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde ‘Yeni Dünya Düzeni Bağlamında 15 Temmuz Darbe Girişimine Giden Süreç Üzerine Bir Değerlendirme” konulu konferans düzenlenecek. Saat 19.00’da ise 15 Temmuz Şehitleri Anma Futbol Turnuvası Protokol ve açılış maçı yapılacak.
15 Temmuz Cuma günü ise anma etkinlikleri saat 10.00’da Niğde Şehitliğindeki kabirlerin ziyaret edilmesi, Kur’an-Kerim ve dua okunması ile başlayacak. Saat 10.30’da Niğde Şadırvan Parkında ’15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik Günü’ temalı fotoğraf sergisi açılacak. Saat 12.30’da Niğde Fatih Sultan Mehmet Camiinde şehitlerimiz için Mevlit-i Şerif ve Hatmi Şerif Duası okunacak. Saat 18.00’de Çukurkuyu Kasabasında bulanan Şehit Ömer Halisdemir’in kabri başında Kur’an-ı Kerim ve Dua okunması ile devam edecek etkinlikler, saat 20.15’de 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü ve Fener Alayı ile devam edecek.

DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULACAK
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri 15 Temmuz 2022 Cuma günü saat 20.45’de yapılacak demokrasi nöbeti etkinliği ile son bulacak. Demokrasi Nöbeti etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak. Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasının ardından 15 Temmuz Darbe Girişimi Belgesel gösterimi yapılacak. Protokol konuşmaları ile devam edecek olan etkinlikler, mehter takımı gösterisi, tasavvuf musikisi dinletisi ve son olarak 15 Temmuz Destanı Konulu TRT konseri ile son bulacak. Ayrıca 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı tüm camilerde sala okunacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL