Dünya Genel Güncel Sağlık Yaşam

NİĞDE’DE 100 HASTADAN 30’U RANDEVUSUNA GİTMİYOR!

Niğde genelinde 100 hastadan 30’unun MHRS’den aldığı doktor randevusuna gitmediği ortaya çıktı. Sağlık İl Müdürü Dr. Koray Okur, gerçekten doktora ihtiyaç duyan hastaların mağdur edildiğini belirterek vatandaşlara, “Gelmiyorsanız Randevunuzu iptal..

NİĞDE’DE 100 HASTADAN 30’U RANDEVUSUNA GİTMİYOR!

Niğde genelinde 100 hastadan 30’unun MHRS’den aldığı doktor randevusuna gitmediği ortaya çıktı. Sağlık İl Müdürü Dr. Koray Okur, gerçekten doktora ihtiyaç duyan hastaların mağdur edildiğini belirterek vatandaşlara, “Gelmiyorsanız Randevunuzu iptal edin” çağrısı yaptı.
Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS), istediği doktora randevu alan kişilerden yüzde 70’i randevusuna gelerek muayene olurken yüzde 30’luk kesimin ise hiçbir gerekçe göstermeksizin muayeneye gelmediklerini belirten Dr. Okur; “ “MHRS ile randevu aldığı halde muayeneye gitmeyen kişi, gerçekten doktora ihtiyaç duyan bir hastanın hakkını gasp etmiş olur. Vatandaşların bu meselede duyarlı olması gerekir. En azından randevuya gidemeyecekse iptal işlemini yapması gerekir. Böylece hastanelerdeki gereksiz yoğunluk da önlenmiş olur” dedi.
Dr. Okur “MHRS, hastanelerde muayene öncesi bekleme süresinin ortadan kalkması ve vatandaşın daha iyi şekilde hizmet alması amacıyla hayata geçirildi. Alınan randevuya hiçbir gerekçe olmadan gelinmemesi, başka bir hastanın ihtiyacı olmasına rağmen doktora gelememesine neden olur” diyerek vatandaşları duyarlı davranmaya çağırdı.

YORUMLAR (1)

  1. Türkan Altun diyorki:

    Ben aylardır göz randevusu alamadım kızıma hakkımı kim çalıyorsa zehir zıkkım olsun

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL