Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

Niğde turistik oteller yatırım listesinde

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ‘Yatırım Teşvik Belgeleri’ verilerinden hareketle Ocak-Haziran 2022 dönemini yatırım raporunda Niğde’ye de yer verildi. İlk 6 ayda toplam teşvik değeri 7 milyar..

Niğde turistik oteller yatırım listesinde

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ‘Yatırım Teşvik Belgeleri’ verilerinden hareketle Ocak-Haziran 2022 dönemini yatırım raporunda Niğde’ye de yer verildi.
İlk 6 ayda toplam teşvik değeri 7 milyar 553 milyon TL olan toplam 14 bin 413 yataklı 75 otel projesi için teşvik başvurusu yapıldığı belirtilen raporda Niğde’nin adı da otel yatırım listesinde geçiyor.
Teşviklere, yeni yatırımlar için Anadolu’da yenileme ve renovasyon için ise İstanbul ve Antalya gibi illerimizde ihtiyaç duyulduğu görüşünün gündeme geldiği raporda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Erzincan, Hatay, İzmir, Kars, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Trabzon, Yalova ve Nevşehir illerinde bulunan toplam 50 kamu taşınmazının bu yıl içerisinde ‘Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine uygun olarak girişimcilere tahsis edilmesi ile turizm yatırımlarının önemli oranda artmasını beklendiği belirtildi.
TEMMUZ AYINDA GÜNDEME GELMİŞTİ
Geçtiğimiz Temmuz ayında konuyu “Niğde’ye yeni bir turizm oteli geliyor” başlığıyla duyurmuştuk. Hazırlamış olduğumuz haberde Kültür ve Turizm Bakanlığı Niğde dahil toplam 16 ilde bulunan on binlerce metrekare araziyi turizm yatırımlarına tahsis ettiğini belirtmiş, Resmi Gazetede yayımlanan tebliğe göre, Niğde’de 4 yada 5 yıldızlı 200 yatalı 1 otel için Ulukışla’nın Çiftehan köyünde hazineye ait 1 nolu özel parselin turizme tahsis edildiğini paylaşmıştık.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL