Genel Güncel Yaşam

NİĞDE TRAFİĞİNE HELİKOPTERLİ DENETİM!

Bayram Tatili Dönüş Yolları Denetleniyor Niğde Valisi Mustada Koç, Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Helikopter İle Havadan Trafik Denetimine katıldı. Niğde İl Jandarma Komutanlığınca, bugün 12:00-13.30 saatlerinde Kurban Bayramı tatili sonrasında..

NİĞDE TRAFİĞİNE HELİKOPTERLİ DENETİM!

Bayram Tatili Dönüş Yolları Denetleniyor

Niğde Valisi Mustada Koç, Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Helikopter İle Havadan Trafik Denetimine katıldı.

Niğde İl Jandarma Komutanlığınca, bugün 12:00-13.30 saatlerinde Kurban Bayramı tatili sonrasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının önlenmesi ve sürücüler üzerinde “Algılanan Yakalanma Riski Duygusunun Arttırılması” amacıyla Niğde Valisi Mustafa Koç, İl Jandarma Komutanı J. Albay Nihat Özkök, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve sorumlu Jandarma personeli ile birlikte Helikopter ile havadan trafik denetimi yapıldı.

Bu kapsamda helikopterle havadan yapılan trafik denetiminde; şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama, park etme, seyir halinde cep telefonu ile konuşma, emniyet kemeri takmama” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik trafik yoğunluğunun ve kaza riskinin arttığı yol güzergâhlarında trafik kurallarına uyulup uyulmadığı hususları denetlendi.

Bayram tatili sonuna kadar Niğde ili genelinde denetimler, havadan ve karadan aralıksız devam edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL