Dünya Genel Güncel Sağlık Yaşam

Niğde Sağlık Sokağı Kuruldu

Niğde’de, Sağlıklı Hayat Merkezlerinde verilen hizmetleri, Acil sağlık hizmetleri ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE)’yi tanıtmak amacıyla oluşturulan Niğde Sağlık Sokağı etkinliği kuruldu. Ülkede her yıl halk sağlığının ve koruyucu sağlık..

Niğde Sağlık Sokağı Kuruldu

Niğde’de, Sağlıklı Hayat Merkezlerinde verilen hizmetleri, Acil sağlık hizmetleri ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE)’yi tanıtmak amacıyla oluşturulan Niğde Sağlık Sokağı etkinliği kuruldu.
Ülkede her yıl halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında bu sene Niğde’de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Niğde Belediyesi’nin katkılarıyla Niğde Belediyesi Ömer Halisdemir Meydanı’nda Niğde Sağlık Sokağı kuruldu. Niğde Sağlık Sokağı; 1,2,3 Eylül tarihleri saat 13.00 – 21.00 saatleri arasında hizmet verecek.
Niğde Sağlık Sokağı’nda oluşturulan stantlarda; tansiyon ölçümü, kan şekeri ölçümü, beden kitle indeksi ölçümü, bağımlılıkla mücadele bilgilendirilmesi, aile ve çocuk sağlığı, ruh sağlığı çalışmaları, afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetleri, gezici mamografi aracı ile meme kanseri taraması, gezici ketem aracı ile rahim ağzı taraması ve klinik meme muayenesi, gezici ağız ve diş sağlığı aracında diş hekimlerince gerçekleştirilecek diş muayeneleri, sağlık sineması çadırında bakanlıkça ve halk sağlığı genel müdürlüğünce hazırlanan kısa film ve animasyonların gösterimi, sağlık hizmetleri birimince organ bağışı bilgilendirmesi ve kaydı, acil sağlık ambulansları ve çalışanlarıyla 112 sağlık hizmetlerinin tanıtımı, ulusal medikal kurtarma ekibi araçlarının ve yapılan çalışmaların tanıtımı yapılacak.
Oluşturulan stantları gezen Niğde Valisi Mustafa Koç ve İl Sağlık Müdürü Koray Okur, son derece güzel bir projenin hazırlandığını ve vatandaşların mutlak stantlardan hizmet alması gerektiğini ifade ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL