Genel Güncel Yaşam

NİĞDE MANDİLMOS MESİRA ALANI YENİ YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI

Niğde Belediyesi tarafından yenilenmesi yapılan Mandilmos Mesire Alanı vatandaşların hizmetine açıldı. Kapasitesi üç katına çıkarılan ve yenilenen piknik alanı Kurban Bayramından önce yetiştirilerek halkın hizmetine sunuldu. İlk etapta 8.000 m2..

NİĞDE MANDİLMOS MESİRA ALANI YENİ YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI

Niğde Belediyesi tarafından yenilenmesi yapılan Mandilmos Mesire Alanı vatandaşların hizmetine açıldı. Kapasitesi üç katına çıkarılan ve yenilenen piknik alanı Kurban Bayramından önce yetiştirilerek halkın hizmetine sunuldu.
İlk etapta 8.000 m2 olan mesire alanı 3 katına çıkartılarak 24.000 m2 oldu. 260 adet kamelya, piknik masası ve 260 adet barbekünün bulunduğu alanın 2 adet otoparkı var. Ücretin araç başına 20 lira kişi başına 5 lira olarak belirlendiği mesire alanı bayram süresi boyunca ücretsiz kullanılacak.


Basın mensuplarının katıldığı bir kahvaltı programı ile gerçekleştirilen açılışta konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Fertek Mahallemizde bulanan Mandilmos Piknik Alanı’nın açılışına hoş geldiniz. Yıllardır kullanılamayan ve hepimizin çocukluğunda bir hatırası olan Mandilmos Piknik Alanı’nda yenileme çalışmalarını tamamladık ve bugün burayı açıyoruz. Burada Barbekülerimiz yapıldı, çocuk parkları yapıldı, çimlendirilme yapıldı, çevresine tel örgüler çekildi. 24 saat kontrol altında olan piknik alanımızda her türlü tedbiri almış durumdayız.
Burada bütün ailelerimiz güvenli bir şekilde pikniklerini yapabilecekler. Tüm bu hizmetler karşılığında buranın temiz tutulması için cüzi miktarda sembolik bir ücret alacağız. Yenilediğimiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz bu mesire alanlarıyla vatandaşlarımız doğayla iç içe sağlıklı ve güzel zamanlar geçirebilecekler.

Burada 260 tane piknik masamız var fakat dört yüz aile ye kadar piknik yapma kapasitesi bulunuyor. Buranın açılışını Kurban Bayramından yetiştirmeye çalıştık ve bugün itibariyle hizmete açtık. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL