Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

NİĞDE İŞKUR 3 BİN 213 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

Niğde’de Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından istihdamın artırılması kapsamında İşbaşı Eğitim Protokolleri imzalanmaya devam ediyor. İŞKUR İl Müdürlüğü Niğde’de 2022 yılı Temmuz ayı sonuna kadar 3 bin 213 kişiyi..

NİĞDE İŞKUR 3 BİN 213 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

Niğde’de Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından istihdamın artırılması kapsamında İşbaşı Eğitim Protokolleri imzalanmaya devam ediyor. İŞKUR İl Müdürlüğü Niğde’de 2022 yılı Temmuz ayı sonuna kadar 3 bin 213 kişiyi iş sahibi yaptı.
Niğde İŞKUR) Müdürlüğü tarafından istihdamın artırılması kapsamında İşbaşı Eğitim Protokolleri imzalanmaya devam ediyor. İşbaşı Eğitim Programları sayesinde kişiler iş başımda öğrenerek tecrübe ve iş disiplini kazandırmak hedefleniyor. İşverenler tarafından eleman istihdamında iş becerisinin yanında artık iş tecrübesinin de ön planda olması İşbaşı Eğitim Programlarının önemini ortaya koyuyor. İşsizlikle mücadelede uygulanan aktif işgücü programları hem iş arayan hem de işverene doğrudan katkı sağlıyor, işbaşı eğitim programları sayesinde işverenlerin nitelikli eleman bulma ihtiyacı karşılanıyor, bu kapsamda en az iki çalışanı bulunan işverenlerin işbaşı eğitim teşviklerinden faydalanmaya davet edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL