Dünya Genel Güncel Yaşam

NİĞDE’DE İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ, ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU!

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Niğde Şubesi, şarkıcı Gülşen hakkında, konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı suç duyurusunda bulundu. Niğde Adliye Sarayı önünde ÖNDER İmam Hatipliler Derneği adına..

NİĞDE’DE İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ, ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU!

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Niğde Şubesi, şarkıcı Gülşen hakkında, konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı suç duyurusunda bulundu.
Niğde Adliye Sarayı önünde ÖNDER İmam Hatipliler Derneği adına açıklama yapan Salih Yaşar, yaptığı basın açıklamasında, “Kıymetli Basın Mensupları, Aziz Milletimiz!
İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yil; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin geliş mesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü iklimi nin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır.
Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır.
Kıymetli Basın Mensupları!
İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz.
İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başanlarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.
Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyo ruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz.
Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddia larla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceği mizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.
Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açık lamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları 81 ilde aynı açıklamayı yaptı. Açıklamanın ardından Cumhuriyet Savıcısın Şarkıcı Gülşen hakkında işlem yapılması talebiyle suç duyurusunda bulunularak, şikayetçi olundu.

YORUMLAR (1)

  1. Birol diyorki:

    Aynı şeyi Kuran kurslarındaki tecavüz olayları içinde yapsalardı onlara samimi müslüman derdim. Ancak olay kendileine dolununca harekete geçiyorlar. Bu da bence Allaha şiirk koşmaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL