Dünya Ekonomi Genel Güncel

NİĞDE ÇİFTİSİNE 273 TON ARPA VE BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI

Niğde’de ‘tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi’ çerçevesinde 650 çiftçiye, yüzde 75 hibeyle toplamda 273 ton sertifikalı arpa ve buğday tohum dağıtımı yapıldı. Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş;..

NİĞDE ÇİFTİSİNE 273 TON ARPA VE BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI

Niğde’de ‘tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi’ çerçevesinde 650 çiftçiye, yüzde 75 hibeyle toplamda 273 ton sertifikalı arpa ve buğday tohum dağıtımı yapıldı. Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş; “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında il genelinde 650 üreticiye 100 ton arpa, 173 ton buğday tohumu dağıtımı yapılacağını belirtti.
Tarım ve Orman Bakanlığının bitkisel üretim alanında uyguladığı “tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi” çerçevesinde atıl araziler üretime kazandırılıyor. Uygulanan bu proje sayesinde Niğde için stratejik öneme sahip olan ürünlerin üretiminde verim ve kalitenin yükseltilmesi, yeni geliştirilen verimli ve üstün özellikli çeşitlerin tarıma kazandırılması öngörülüyor.
Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş; “ bilindiği üzere Niğde birçok üründe söz sahibi illerden bir tanesi. Tarımla uğraşmak bir millet için hem kalkınma vesilesidir hem de bir milli güvenlik ve stratejik bir olgudur. Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleriyle, Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi kapsamında ilimizde yaklaşık 650 üreticimize 100 ton arpa, 173 ton buğday tohumu dağıtımı yapılacak. Bugünden itibaren çiftçilerimize yüzde 75 hibe destekli tohumlarımızı dağıtımına başladık’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL