Dünya Genel Güncel Yaşam

Niğde Belediyesi’nden kışlak mücadelesi

Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri vektörle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Niğde Belediyesi’nden kışlak mücadelesi

Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri vektörle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yaz aylarının sona erdiği bu günlerde ekipler kapalı alanlar, rögarlar, çöp konteynerleri gibi uçkunların kış aylarında da yaşayabildiği alanlarda kışlak mücadelesi yapıyor.
Şehir merkezinde halk sağlığını ve huzurunu bozan zararlılara karşı Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince mahallelerde bulunan, vektörlere kaynaklık eden baraj, sazlık, gübrelik alan ve durgun su alanlar ile vektör dinlenme noktalarında tarama ve ilaçlama çalışmaları yaparken aynı zamanda uçkunların kış aylarında yaşayabildikleri alanlarda da ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Ekiplerimiz vektörle (karasinek, sivrisinek) mücadele çalışmaları kapsamında rögarlar, çöp konteynerleri gibi uçkunların kış aylarında da yaşayabildiği alanlarda kışlak mücadelesi yapıyor. Bu sayede yaz aylarında oluşabilecek kontrolsüz üremelerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bahar aylarında başlayacak larva mücadelesine kadar mücadelemiz devam edecektir.
Dünya Sağlık Örgütünün tavsiye ettiği ve Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilaçlarla yaptığımız mücadele çalışmaları ile vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlıyoruz. Yürütülen çalışmalarda bilimsel yöntemler kullanılıyor ve tüm yöntemler (fiziksel mücadele, kültürel mücadele, biyolojik mücadele ve kimyasal mücadele) entegre biçimde uygulanıyor. Sağlıklı bir çevre ve sağlıklı bir hayat için yaptığımız ilaçlama çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. “İfadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL