Genel Güncel Yaşam

NİĞDE AFAD 6 AYDA 59 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Niğde İl AFAD Müdürlüğü 2022 yılının ilk 6 ayında trafik kazası, göçük, kuyuya düşme, hayvan kurtarma ve dağda mahsur kalma olayları vb. 59 olaya müdahale etti. AFAD il Müdürlüğü’nden alınan..

NİĞDE AFAD 6 AYDA 59 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Niğde İl AFAD Müdürlüğü 2022 yılının ilk 6 ayında trafik kazası, göçük, kuyuya düşme, hayvan kurtarma ve dağda mahsur kalma olayları vb. 59 olaya müdahale etti.
AFAD il Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Niğde’de meydana gelen olaylara müdahale eden AFAD Niğde Şubesi, olaylar kapsamında 25 kişi sağ, 105 kişi yaralı ve 13 kişi ölü olmak üzere toplam 143 kişiye müdahale etti. AFAD yetkilileri, özellikle son 1 ay içerisinde etkisini gösteren şiddetli yağışlar kapsamında 8 olaya müdahale ettiğini açıkladı.
Alınan verilere göre Niğde’de en çok trafik kazası ve mahsur kalma olaylarına müdahale edildiği bildirildi. Niğde AFAD, 2022 yılı Temmuz ayına kadar toplam; 1 dağcılık kazası ( mahsur kalma, kaybolma), 3 kaybolma, 1 boğulma, 8 sel, aşırı yağış ve dolu, 16 trafik kazası, 2 yangın, 1 kuyuya düşme, 1 Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehdit, 16 mahsur kalma, 6 hayvan kurtarma, 1 çatı uçması, 2 yapısal çökme, göçük, yıkılma ve 1 intihar girişimi olaylarına müdahale etti.
Bu olaylar kapsamında 25 kişi sağ ve 105 kişi yaralı olarak kurtarılırken, bu olaylarda ölen 13 kişinin çıkarılması için de yardımlarda bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL