Dünya Genel Güncel Yaşam

METEOROLOJİ AÇIKLADI: NİĞDE’DE SICAKLAR BUNALTACAK!

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bugün ve devam eden günlerde Niğde dahil birçok ilde hava sıcaklıklarının oldukça yüksek olacağını duyurdu. İçinde bulunduğumuz ani iklim değişiklikleri nedeniyle Avrupa’da ölümlere sebep olan aşırı..

METEOROLOJİ AÇIKLADI: NİĞDE’DE SICAKLAR BUNALTACAK!

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bugün ve devam eden günlerde Niğde dahil birçok ilde hava sıcaklıklarının oldukça yüksek olacağını duyurdu.
İçinde bulunduğumuz ani iklim değişiklikleri nedeniyle Avrupa’da ölümlere sebep olan aşırı sıcak hava dalgası asıl etkisini Türkiye’nin birçok bölgesinde de gösterecek.
NİĞDE DE SICAKLARDAN NASİBİNİ ALACAK
Niğde gibi rakımı yüksek olan iller bile bundan nasibini alacak. Niğde’de ölçülen değerlerin 34-36 derece bandında olacağı beklenirken hissedilen değerlerin çok daha yüksek olacağı biliniyor.
Ege bölgesinde İzmir, Manisa, Denizli’de rekor sıcaklıklar kaydedileceğine işaret edilen raporda, İç Anadolu bölgesi de aşırı sıcakların kaydedileceği belirtildi. Bazı illerde termometrelerin 43 ile 45 dereceyi aşabileceği raporda verilen bilgiler arasında yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL