Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

MEDAŞ’TAN 2022 YILINDA 2,1 MİLYARLIK YATIRIM!

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. hizmet verdiği Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Karaman illerinde, artan enerji talebini karşılamak ve kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak amacıyla 2,1 milyar TL’lik yatırım yapacak. 2021..

MEDAŞ’TAN 2022 YILINDA 2,1 MİLYARLIK YATIRIM!

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. hizmet verdiği Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Karaman illerinde, artan enerji talebini karşılamak ve kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak amacıyla 2,1 milyar TL’lik yatırım yapacak.
2021 yılında 1,17 milyar TL tutarında yatırımı tamamlandığı bilgisini veren MEDAŞ Genel Müdürü Erol UÇMAZBAŞ, 2022 yılında bu rakamı arttırarak 2,1 milyar TL yatırım tutarını tamamlamayı hedeflediklerini aktardı. Bu yatırımların kapsamı genellikle ekonomik ömrünü doldurmuş tesislerin yenilenmesi, alternatif yeni hatların yapılması, yeni yerleşim yerlerinin enerjilendirilmesi, havai şebekelerin yer altına alınması ve cadde-sokak aydınlatmalarından oluştuğunu paylaştı. Yapılan bu yatırımlar ile son 3 yılda arıza sayısı 35% oranında düşüş gösterirken, abone başına düşen kesinti sayısı 21%, kesinti süresinin ise 41% düşüş gözlemlenmiş olduğunu iletti.
Ar-ge ve teknoloji yatırımlarına da önemli bütçeler ayırdıklarını belirterek tedarik sürekliliği ve teknik kalitenin artırılması, kullanılan malzemelerin yerli ve milli imkânlarla üretilmesi amacıyla 15,6 milyon liralık 21 Ar-Ge projesi yürütüldüğü bilgisini paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL