Ekonomi Genel Güncel Yaşam

Kurban Bayramı tatilinde bankalar açık mı, kapalı mı? Arife günü bankalar çalışıyor mu?

Bankacılık hizmetlerinden yararlanmak ve çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda işlemde bulunmak isteyenler, ‘Bayramda bankalar açık mı?’ sorgusunu yürütüyor. Bayram tatilinin araya girmesinden türü bankaların çalışma saatleri geniş bir kesim tarafından araştırma konusu..

Kurban Bayramı tatilinde bankalar açık mı, kapalı mı? Arife günü bankalar çalışıyor mu?

Bankacılık hizmetlerinden yararlanmak ve çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda işlemde bulunmak isteyenler, ‘Bayramda bankalar açık mı?’ sorgusunu yürütüyor. Bayram tatilinin araya girmesinden türü bankaların çalışma saatleri geniş bir kesim tarafından araştırma konusu haline getirildi. Peki, arife günü bankalar çalışıyor mu? İşte, son günlerde vatandaşların aklını kurcalayan o sorunun yanıtı…
Bu sene 9, 10, 11 ve 12 Temmuz gününe denk gelen Kurban Bayramı tatili süresince bankalar vasıtasıyla para gönderme ve alma işlemi yapmayı planlayanlar, ‘Bankalar açık mı?’ sorusuna yanıt arıyor. Bilhassa en sık yapılan işlemlerden biri olan havale veya EFT imkanından faydalanmayı düşünenler, bankaların bayramda hizmet sağlayıp sağlamama durumunu bilmek istiyor.
2022 Kurban Bayramı’nda Bankalar Açık Olacak mı? Arife Günü Bankalar Çalışıyor mu?
Resmi tatil günleri listesinde yer alan Kurban Bayramı süresince her yıl olduğu gibi bu yıl da bankalar açık olmayacak. Bankadaki işlerini halletmek isteyenler için arife gününde öğlene kadar faaliyet gösterecekleri ve öğleden sonra ise hizmet veremeyecekleri bilgisi paylaşıldı. Kurban Bayramı dolayısıyla verecekleri aranın ardından 13 Temmuz Çarşamba tarihinde vatandaşlara sundukları hizmetlerine kaldığı yerden devam edecekleri açıklandı.
Bilindiği gibi son kabine toplantısının akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklama neticesinde kamu çalışanları için bayram tatili süresinin dokuz gün olduğu duyurulmuştu. Bunun yanı sıra bu dokuz günlük bayram tatilinin özel sektör çalışanlarını kapsamadığı ve yapacakları dört buçuk günlük bayram tatilinin ardından 13 Temmuz tarihinde iş başı yapacakları bilgisi aktarılmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL