Dünya Ekonomi Genel Güncel Yaşam

Kredi ve kredi kartı borçlarına, hacizlere yapılandırma geliyor!

Hazine ve Maliye bakanlıklarının, dar gelirli vatandaşların haciz işlemlerinin çözümüne yönelik yaptığı çalışmada son aşamaya gelindi. Düzenlemeyle birlikte takibe düşen ve icra aşamasına gelmiş kredi ve kart borçlularının, borç öteleme,..

Kredi ve kredi kartı borçlarına, hacizlere yapılandırma geliyor!

Hazine ve Maliye bakanlıklarının, dar gelirli vatandaşların haciz işlemlerinin çözümüne yönelik yaptığı çalışmada son aşamaya gelindi. Düzenlemeyle birlikte takibe düşen ve icra aşamasına gelmiş kredi ve kart borçlularının, borç öteleme, yeniden yapılandırma ve takip süresinin uzatılması gibi düzenlemeler geliyor…
Edinilen bilgiye göre, dar gelirlilerin maddi konularda hukuka taşınmış sorunlarının çözümü için yürütülen çalışmada son aşamaya gelindi.
2 bakanlığın yetkilileri konuya ilişkin son bir toplantı yaptı. Çalışma, ilk kabine toplantısında gündeme gelecek.
Çalışma, kredi veya kredi kartından dolayı takibe düşmüş, icralık olmuş dar gelirli tüketicileri kapsayacak. Üzerinde çalışılan düzenlemeler arasında borç öteleme, yeniden yapılandırma ve takip süresinin uzatılması da var. Takibe düşen tüketici sayısı son denemde 1.5 kat artmıştı.

TASLAK HAZIR
Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, iki bakanlığın yaptığı ortak çalışmayla dar gelirlilerin maddi konularda yargıya taşınan sorunlarının çözümü için bir taslak çalışma hazırlandı.
Taslağın kapsamına ilişkin detaylar bugünkü toplantının ardından netlik kazanacak. Bakanlıkların yetkilileri bugün bir araya gelerek, daha önce ayrıntıları üzerinde müzakere edilen taslağa son şeklini verecekler.
Düzenlemenin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak
Hazine ve Maliye ile Adalet bakanlıklarınca hazırlanan çalışma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği ilk kabine toplantısında sunulacak. Dar gelirli vatandaşları ilgilendiren düzenlemenin detaylarının, kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL