Dünya Genel Güncel Yaşam

KÖYÜN İLERİ GELENLERİ ARAYA GİRDİ, HUSEMETE SON VERİLDİ

Niğde’nin Çayırlı köyünde geçtiğimiz günlerde çobanlar arasında meydana gelen silahlı kavga olayında 3 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi ağır yaralanmıştı. 3 kişinin can verdiği ve 1 kişinin yaralandığı talihsiz olayın..

KÖYÜN İLERİ GELENLERİ ARAYA GİRDİ, HUSEMETE SON VERİLDİ

Niğde’nin Çayırlı köyünde geçtiğimiz günlerde çobanlar arasında meydana gelen silahlı kavga olayında 3 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi ağır yaralanmıştı. 3 kişinin can verdiği ve 1 kişinin yaralandığı talihsiz olayın ardından köyün ileri gelenleri aile büyükleri ile bir araya gelerek olayın farklı boyutlara taşınmaması konusunda büyük bir adım atarak örnek bir davranış sergiledi.
GELİŞMELER ÖRNEK ALINACAK TÜRDEN
Cenazelerin defin işlemlerinden sonra yaşananlar Niğde’de ders alınması ve takdir edilmesi gereken önemli bir adım olurken, ailelerinden sevdiklerini kaybeden taraflara da, Çayırlı köylülerine de rahat bir nefes aldırdı.
KÖYÜN İLERİ GELENLERİ ARACI OLDU
Önceki gün Çayırlı köyünün ileri gelenleri ölenlerin yakınları ile bir araya gelerek yaşanan olayın daha fazla büyütülmemesi için iki tarafın bir araya gelmeleri ve barış içinde yaşamaları için detaylı bir görüşme yaptı.
BİRBİRLERİNE TAZİYE ZİYARETİNE GİTTİLER
Görüşmenin ardından ölenlerin yakınlarından H.K. ile M.K. karşı tarafın ailesine taziye ziyaretine gitti. Diğer ölenin aile yakınları Y.C. ile E.C. de diğer tarafa taziye ziyaretinde bulundu. Alınan bilgide, iddiaya göre taraflar arsında eskiye dayalı herhangi bir husumet olmadığı ve yaşananların ani bir gelişme olduğu bildirildi. Köyde yaşanan bu sıcak gelişmenin başta Çayırlı köy halkı olmak üzere, çevre köylerde ve Niğde’de sevinçle karşılandığı öğrenildi.
(KAYNAK: NİĞDE HABER GAZETESİ)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL