Dünya Genel Güncel Siyaset Yaşam

KILIÇDAROĞLU NİĞDE’DE KONUŞTU: SİYASETİ BU MİLLET İÇİN YAPACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını yapmak için Niğde’ye geldi. Kılıçdaroğlu kendisini karşılayan vatandaşlara, ben esnafın, çiftçinin, alın teri dökenlerin adamıyım. Ben alın terinden kul hakkında, insandan, dosttan..

KILIÇDAROĞLU NİĞDE’DE KONUŞTU: SİYASETİ BU MİLLET İÇİN YAPACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını yapmak için Niğde’ye geldi.
Kılıçdaroğlu kendisini karşılayan vatandaşlara, ben esnafın, çiftçinin, alın teri dökenlerin adamıyım. Ben alın terinden kul hakkında, insandan, dosttan yanayım dedi.


HALKIN İKTİDARINI KURACAĞIZ
Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında “Ayrıştırdılar düşman ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması lazım. Bunun mücadelesini veriyorum. Sadece ben değil, altı lider bunun mücadelesini veriyor. Atılı masa dediğiniz, altı lider, demokrasi konusunda, insan hakları, kul hakkı, toplama saygı konusunda bir araya geldik. Bir aradayız. Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz haramiler saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız” dedi.
Çiftçilerin sorunlarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin, alın terinin karşılığını alamadığını biliyorum. Çiftçinin, elektrik borcu, gübre gibi tüm giderlerinin çok pahalı olduğunu biliyorum. Çiftçinin ezildiğini biliyorum. Ama bu iktidara bu düzene şunu söylemek gerekiyor, tarım stratejik bir sektördür. Çiftçi çalışmazsa 85 milyon aç kalır” şeklinde konuştu.

KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN
Tek bir şey istiyorum, sandık gelecek. Sabırla sandığı bekleyeceğiz. Tahrik edecekler. Sokağa çıkmamamızı sağlamak için her türlü tahriki yapacaklar. Sakin olacağız, sabırlı olacağız. Sandık gelecek, Allah Nasip ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz, indireceğiz. Kimse umutsuzluğa kapılmasın” dedi.
ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf bakanlığı kuracaklarını belirterek, “Esnaf kardeşlerime şunu söylemek isterim, sizlerin yanına gelip sizinle tokalaşmak, derdinizi dinlemek isterdim. Şimdilik buna bir ortam yok. Eğer fırsat bulursam geleceğim. Ama bir şeyden emin olun. Bu kardeşinizin yapacağı ilk işlerden birisi sahipsiz kalan esnafa sahip çıkmaktır. Ahi Evran geleneklerine uygun olan size, esnaf bakanlığı kuracağımıza söz veriyorum” dedi.

SİYASETİ MİLLET İÇİN YAPACAĞIZ
Siyaseti Millet için yapacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bir kadın kardeşimiz diyor ki, ‘Niğde’de doğru dürüst fabrika yok.’ Sadece Niğde’de değil, Anadolu’nun içini boşalttılar. Unutmayın, her fabrika bir kaledir. Her fabrikanın bir kale olduğunu, ürettiğini; her fabrikada yüzlerce, binlerce işçi çalıştığı bir Türkiye inşa edeceğiz. Yoksa biz niye siyaset yapıyoruz. Siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek için değil, kul hakkı yemek için değil; siyaseti bu millet için yapacağız. Sizin için yapacağız, sizin alın teriniz için yapacağız.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL