Ekonomi Genel Güncel Teknoloji

KEMERHİSAR’DA GES PROJESİ BAŞLADI

Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Kemerhisar Kasabası Belediye Başkanı Ramazan Oya, beldeye yapılacak olan GES projesinin ihale aşamasının tamamlandığını ve yapına başlandığını duyurdu. Kemerhisar Belediye Başkanı Ramazan Oya, konu hakkında yaptığı..

KEMERHİSAR’DA GES PROJESİ BAŞLADI

Niğde’nin Bor İlçesine bağlı Kemerhisar Kasabası Belediye Başkanı Ramazan Oya, beldeye yapılacak olan GES projesinin ihale aşamasının tamamlandığını ve yapına başlandığını duyurdu.
Kemerhisar Belediye Başkanı Ramazan Oya, konu hakkında yaptığı açıklamasında, “Yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alan güneş enerjisini; Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ve analizler sonucunda Belediyemizin En büyük Gideri olan Elektrik maliyetlerimizi sonlandırmak ve çevreye verilen zararı en aza indirgeyebilmek için sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyordu.
Yap işlet devret ve gelir pay ortaklığı modeli ile başlattığımız bu projede Belediyemize gelir kaynağını da sağlamış olacağız. Bu bağlamda İçmeler mevkiine 25.000 m2 üzerine kurulacak kurulacak 1.2 Megawatt gücünde GES projesini bugün itibariyle ihalemizi sonuçlandırarak Kentimizde başlattık. Beldemize hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL