Genel Güncel Yaşam

İŞTE NİĞDE LİSE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI!

Niğde Lise Taban Puanları 2022: Niğde Lise Kontenjanları! Niğde’deki liseler ve puanları! Niğde lise yüzdelik dilimleri! Niğde lise taban puanları merak ediliyor. Niğde lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul..

İŞTE NİĞDE LİSE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI!

Niğde Lise Taban Puanları 2022: Niğde Lise Kontenjanları! Niğde’deki liseler ve puanları! Niğde lise yüzdelik dilimleri!
Niğde lise taban puanları merak ediliyor. Niğde lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Niğde’deki liseleri eklemeye başladılar. Niğde liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Niğde lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Niğde Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Niğde lise taban puanları ve Niğde lise yüzdelikleri haberimizde…
NİĞDE LİSE TABAN PUANLARI
Niğde lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

NİĞDELİSE YÜZDELİK DİLİMLERİ
Niğde lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için NİĞDE LİSE TABAN PUANLARI‘na tıklayınız.

2022 LGS TERCİH DÖNEMİ
2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00’ye kadar sürecek.

MERKEZİ YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?
Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6’ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?
Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL