Dünya Genel Güncel Yaşam

İSRAF KONSERLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’de ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu, halkın darboğazdan geçtiği bir dönemde bazı mülki idare yönetimlerin ve belediyelerin büyük paralar harcayarak israf konserleri düzenlemesine tepkiler gelmeye devam ediyor. Konser ve şenlik..

İSRAF KONSERLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’de ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu, halkın darboğazdan geçtiği bir dönemde bazı mülki idare yönetimlerin ve belediyelerin büyük paralar harcayarak israf konserleri düzenlemesine tepkiler gelmeye devam ediyor.
Konser ve şenlik adı altında düzenlenen etkinlikler sayısı 2 bini – 3 bini geçmeyen bir kesimi memnun etse de, bölgede yaşayan 35-40 bin insanın yüzde birine tekabül ediyor. Vatandaşlar hiç kimsenin kamu kaynaklarını israf ederek, zamlardan beli bükülen halkın parasıyla israf etkinlikleri yapmaya hakkı olmadığına dikkat çekiyorlar.
Zengin ile fakirin arasındaki makasın açıldığı bir dönemde halkın parasıyla israf konserlerinin düzenlenmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten vatandaşlar, “Belediyeler ve kamu kurumları, vatandaşlara hizmet etme yerleridir. Bu kurumların başında olan idarecilerin en temel görevi halkın malını en iyi şekilde koruyup, kaynakları en verimli ve etkili bir şekilde kullanmaktır.
Alım gücünün her geçen gün biraz daha düştüğü, zengin ile fakir arasındaki makasın daha da açıldığı bu dönemde, halkın parasının oluk oluk sanatçı ve türkücülere aktarılmaktadır. Halkın yüzde birini memnun etmek için, özellikle gençlerin eğitimini geliştirme, vatandaşların sosyal kültürel ve eğitici faaliyetler sunma amaçlı tesis edilen bütçenin, konserlerde harcanması asla kabul edilecek bir durum değildir” şeklinde konuştular.
İnsanların eğlenmeye ve stres atmaya haklarının olduğunu belirten vatandaşlar, “Elbette insanların eğlenmeye stres atmaya hakları var, fakat nüfusu 40 bini aşkın bir yerde sadece 3-4 bin kişi için yapılan konserlere anlam veremiyoruz. Bu konser yapılacaksa 30 Ağustos Zafer Bayramı günü bir kere yapılabilirdi” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL