Genel Güncel Yaşam

İnsanlık ölmemiş! Niğde’de kanepe ustasından insanlık dersi

Niğde’de kamepe tamirciliği yapan Sercan Şevenk, tamir için dükkanına getirilen kanepenin kılııfnda unutulan 17 Cumhuriyet altını ve 1 çeyrek altını (yaklaşık 110 bin lra) sahibine ulaşarak teslim etmek istediğini söyleyerek insanlık dersi..

İnsanlık ölmemiş! Niğde’de kanepe ustasından insanlık dersi

Niğde’de kamepe tamirciliği yapan Sercan Şevenk, tamir için dükkanına getirilen kanepenin kılııfnda unutulan 17 Cumhuriyet altını ve 1 çeyrek altını (yaklaşık 110 bin lra) sahibine ulaşarak teslim etmek istediğini söyleyerek insanlık dersi verdi.
Niğde’de kanepe tamir ustası 2 çocuk babası Sercan Şevenk bir müşterisinin evinden aldıkları kanepenin kılıfında 17 adet Cumhuriyet  altını ile 1 tane çeyrek altın bulduklarını belirterek hemen altınların sahibine haber vererek gelip almalarını söylediklerini belirtti. Kanepe ustası Şevenk yaptığı açıklamada; ‘Müşterimiz bizi aradı ve bir kanepe takımının olduğunu bunların tamiri  yaptırmak istediğini söyledi. Biz de vatandaşın evine giderek kanepeleri alıp iş yerimize getirdik. İş yerimizde elemanlarımızla birlikte kanepenin kılıfını sökerken, kanepenin arka kısmında kılıf içerisine konulmuş iki kutu çıktı. Kutuyu açtığımızda 1 çeyrek altın ve 17 tane de Cumhuriyet altını gördük. O anda hiç tereddüt etmeden kanepe sahibini aradık ve kanepeden altın çıktığını söyledik. Müşterimiz ve  kanepe sahibi bizlere teşekkür ederek gelip alacağını kendisinin gelene kadar altınların bizde durmasını söyledi. Biz de altınların sahibi gelene kadar altınları emanet bekletiyoruz ve gelince vereceğiz. Bu durum ilk yaşadığımı bir şey değil,  bundan önce de bir kez daha başımıza geldi ve yine müşterimizi arayarak altınalrı teslim etmiştik. Biz toplumumuza yakışanı yaptık. Çok ihtiyacı olduğuna emindim. Ne zor şartlar altında kazandığını, nasıl geçim sağlandığını çok iyi biliyoruz. Allah bize haram lokma nasip etmesin’ dedi.

 


HERKESİN YAPMASI GEREKENİ YAPTIK
Altınları vererek insanlığın gereğini yaptıklarını belirten işletme sahibi Sercan Şevenk; ‘Biz bu işi helalinden kazanarak yapmaya çalışıyoruz. Bulduğum altınları sahibine vermekle doğru olanı yaptığımıza inanıyorum. Haram parada gözümüz yok. Bizim için az olsun ama helal olsun. Altınların sahibine ulaştık ve gelip alacağını söyledi.  Herkesin böyle davranmasını tavsiye ederim’ dedi.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL