Dünya Genel Güncel Yaşam

İNSAN GİBİ KULLANMAYI NE ZAMAN ÖĞRENECEĞİZ! TARİHİ ROMA HAVUZU ÇÖP İÇİNDE KALDI!

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Bahçeli beldesinde bulunan ve şehir dışından da ziyaretçilerin geldiği Roma Havuzu’nun bulunduğu piknik alanı çöplük alana döndü. Roma Dönemi’nde inşa edilen tarihi Roma Havuzu’nun da içerisinde..

İNSAN GİBİ KULLANMAYI NE ZAMAN ÖĞRENECEĞİZ! TARİHİ ROMA HAVUZU ÇÖP İÇİNDE KALDI!

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Bahçeli beldesinde bulunan ve şehir dışından da ziyaretçilerin geldiği Roma Havuzu’nun bulunduğu piknik alanı çöplük alana döndü.
Roma Dönemi’nde inşa edilen tarihi Roma Havuzu’nun da içerisinde bulunduğu piknik alanı çöp içinde kaldı. Piknik alanına poşet, karton bardak ve alkol şişeleri alanın bakımsızlığını gösterdi.


“Şimdiki Zorbalığın İzlerini Görmeye Gitmişiz”
Bu durumdan rahatsız olan bir vatandaş, “Burası Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Bahçeli Kasabası’nda bulunan, Roma Havuzu’nun altında bulunan dinlenme parkı. Hiçbir insan bu kadar hor ve zorba kullanamaz. Ben bir Niğdeli olarak utandım, Roma Antik Çağ’dan kalma yerler içki şişeleri, olmaması gereken her türlü pisliği barındırmış, resmen geçmişin izlerini değil de, şimdiki zorbalığın izlerini görmeye gitmişiz. Eğitim şart, kamu kurumlarının duyarlılığı da şart. Bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL