Dünya Genel Güncel Yaşam

Hastane yolu tartışması büyüdü!

53. Bölge Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk’ün hastaneler kavşağında uzayan yol çalışmasına tepki göstermesinin ardından Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Eylül ayı meclis toplantısında bu eleştirilere karşı açtı ağzını..

Hastane yolu tartışması büyüdü!

53. Bölge Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk’ün hastaneler kavşağında uzayan yol çalışmasına tepki göstermesinin ardından Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Eylül ayı meclis toplantısında bu eleştirilere karşı açtı ağzını yumdu gözünü.
Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk’ün geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı; ‘Artık Yeter! Her gün binlerce vatandaşın hizmet aldığı ve yirmi yedi eczanenin hizmet verdiği Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarında yollar vatandaş için çile yollarına döndü’ şeklindeki açıklamaya Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir meclis oturumunda canlı yayından Nihat Öztürk’e yüklenerek; ‘Bir tane eczacılar rodası çıkıyor. Güya lafta STK. Oradaki eczacılara doğru bilgi ver. Ayıp gerçekten ayıp. Ben Eczacılar Odasını kaale almıyorum buradan duyurulur’ dedi.
ODA BAŞKANI ÖZTÜRK NE DEMİŞTİ?
53. Bölge Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk hastaneler kavşağında uzayan yol çalışmasına tepki olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ‘Artık Yeter! Her gün binlerce vatandaşın hizmet aldığı ve yirmi yedi eczanenin hizmet verdiği Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarında yollar vatandaş için çileye döndü. Bayram tatili sonunda 22 Temmuz 202’de başlayan ve 45 gündür devam eden yol tamir ve yapımından vatandaşlar da, 27 eczacımız da çok ciddi şekilde mağdur olmuştur, mağdur olmaya da devam etmektedir. Gün içinde ve nöbetlerde hastanın ve hasta yakınlarının eczaneye ulaşımında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Yaşlı, engelli, bebek arabalı hastalar ve hasta yakınları ilaca ulaşamamakla birlikte hastane giriş çıkışlarında da zorluk yaşamaktadırlar. Gün içinde ve nöbet günlerinde yaşanan elektrik ve internet kesintileri çekilmez hale gelmiştir. Yapılmak istenilen hizmet muhakkak ki çok değerlidir. Ancak hizmet yapılırken planlamanında bu mağduriyetlerin göz önüne alınması gerekmektedir. Bu planlamada görevli yetkilileri artık sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum. Bu konularda hiçbir mazeret mazeret olarak değerlendirilemez. Çünkü ifade edilecek mazeretler vatandaşların ve eczacıların mağduriyetini ortadan kaldırmıyorsa geçerli değildir. Bütün yetkilileri görevlerini en hızlı şekilde tamamlamalarını bekliyoruz’ dedi.
BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR SERT YANIT VERDİ
Niğde Eczacılar Odası Başkanının açıklamasına meclis toplantısından cevap veren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir cevap olarak; ‘Bir tane Eczacılar Odası çıkıyor. Güya lafta STK. Oradaki eczacılara doğru bilgi ver. Ayıp gerçekten ayıp. Ben Eczacılar Odasını kaale almıyorum buradan duyurulur. Eczacıların hepsine saygım var ama oda olarak sadece ve sadece belediye ile alakalı böyle bir eleştirel açıklamalar yaptıkları için, ne derdi vardı bilmiyorum oranın başkanının. Kimdi oranın başkanı? Nihat beyi bekleriz gelsin bir çay içelim kahve içelim, derdini sıkıntısını bir anlatsın belediyeye, bizimle ne alıp veremediği var. Geçen senede açıklama yapıyordu bunlar. Belediyeyi eleştiren. Deyin ki şu eksiğiniz var, şurada şu yanlışı yapıyorsunuz veya eksik yapıyorsunuz deyin. Eczacılar Odası Belediyeyi eleştirdiği zaman eline ne geçecek. Kaç yaşında adam Nihat bey. Oradaki eczacılar teşekkür ediyor, biri de çıkıyor eleştirel yazı yazıyor.
YANIMIZDA OLMAYAN ODALAR DA VAR
Bu sözlerin ardından diğer STK’ları da eleştiren Özdemir, Kale projesi örneğini göstererek; ‘Kale projesi çok büyük bir proje ve çok zor bir proje. Eczacılar gibi yanımızda olmayan odalar da var’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL