Dünya Ekonomi Genel Güncel Siyaset Yaşam

GÖZLER ERDOĞAN’DA! KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR!

Gözler Kabine Toplantısı ve Başkan Erdoğan’ın açıklamalarında; Kritik konular masada. Bugün gözler Beştepe’den gelecek açıklamalara çevrildi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Külliye’de Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak. Son olarak ay başında..

GÖZLER ERDOĞAN’DA! KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR!

Gözler Kabine Toplantısı ve Başkan Erdoğan’ın açıklamalarında; Kritik konular masada.
Bugün gözler Beştepe’den gelecek açıklamalara çevrildi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Külliye’de Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak. Son olarak ay başında yapılan Kabine Toplantısı için gözler Beştepe’ye çevrildi. Kabine toplantısında, iç ve dış gündem, ekonomiye ilişkin gelişmeler ve 81 ilde yapılacak olan 500 bin konutlu sosyal konut projesi ele alınacak. Toplantının ardından kararları duyurmak için Başkan Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.
Son dakika kabine haberleri: Ağustos ayının ikinci Kabine Toplantısı’nın bugün Külliye’de yapılacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni bir araya getireceği zirvede önemli gündem başlıkları olacak. Daha önceki toplantıda tahıl koridoru, 81 ilde yapılacak sosyal konut projesi ve terörle mücadelenin yanı sıra doğalgaz arama çalışmaları, Ege ile Akdeniz’de yaşanan gelişmeler ele alınmış ve bu başlıklarla ilgili planlanan adımlar bir bir atıldı.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 21 gün sonra yapılacak kabine toplantısında iç ve dış gündem ile ekonomiye ilişkin gelişmeler ele alınacak.
ALIM GÜCÜNÜ ARTTIRACAK ADIMLAR GELMEYE DEVAM EDİYOR
Kabine gündeminde üst sırada ekonomide atılan ve atılacak adımlar yer alacak. Vatandaşın alım gücünü koruma ve temel ihtiyaçlarına ulaşımını kolaylaştıracak hamleler bunun başında geliyor.
VATANDAŞA UCUZ EV SAĞLAMA ÇALIŞMASI
Bu kapsamda başta 150 bin olarak planlanan ve yan formüllerle sayının 500 bine kadar çıkarılacağı ucuza sosyal konut projesi ile ilgili atılacak adımlar kabinede masada olacak ve ilgili bakanlar konuya dair sunumlarını gerçekleştirecek.
MARKETLERDE UCUZ GIDAYA ULAŞIM İMKANININ ARTTIRILMASI
Yine Başkan Erdoğan’ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatif Markeleri ekseninde başlatılan kar amaçlı olmayan satışlarla ucuz gıda hamlesinde son durum ve atılacak adımlar konuşulacak.
DİĞER EKONOMİK GELİŞMELER
Girişimciyi, esnafı ve tüketiciyi faize ezdirmeme politikası kapsamında adım adım düşürülen faizle ilgili gelinen son durum da kabine toplantısında değerlendirilecek. Bilindiği gibi Merkez Bankası’ndan geçtiğimiz hafta 100 baz puanlık bir indirim daha gelmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL