Dünya Genel Güncel Spor Yaşam

ESKİ FUTBOLCULAR İSYAN ETTİ! ORTADA STAT YOK ENKAZ VAR!

Niğde’de yapımı yılan hikâyesine dönen 5 Şubat Stadyum projesinde bir gelişme olmayınca Niğdespor’un eski futbolcuları yıkılan stat alanında toplanarak açıklama yaptılar. Niğde 5 Şubat Stadyumunun bulunduğu alanda yapılan basın açıklamasına,..

ESKİ FUTBOLCULAR İSYAN ETTİ! ORTADA STAT YOK ENKAZ VAR!

Niğde’de yapımı yılan hikâyesine dönen 5 Şubat Stadyum projesinde bir gelişme olmayınca Niğdespor’un eski futbolcuları yıkılan stat alanında toplanarak açıklama yaptılar.
Niğde 5 Şubat Stadyumunun bulunduğu alanda yapılan basın açıklamasına, Niğdespor ve Niğde Gücü futbol takımlarında top koşturan, eski futbolculardan Halit Akçay, Kamil Davarcı, Bayram Yıldırım, Esat Eren, Mehmet Yıldırım ve Mehmet Gökkaya katıldılar.
ÇİVİ BİLE ÇAKILMADI
Niğdespor’un eski futbolcularından Kabil Davarcı, stadın yıkılıp üzerinden bir yıldan fazla süre geçmesine rağmen bir çivi bile çakılmadığını belirterek, “Bugün burada oluşumuzun sebebi, çok uzun yıllar spor yaptığımız sahanın, Niğde halkının hafta sonunu geçirdiği il dışından gelen diğer takımlar ile müsabakalar yaptığımız stadyumumuzun yakılıp yeniden yapılmaması. Niğde halkına müjde olarak verilen ama ne hikmetse üzerinden bir yıldan daha fazla bir süre geçmesine rağmen Niğde’de sporun kalbi olan stadyumunun bu içler acısı durumu eski futbolcular olarak bizlere son derece üzmektedir. Stat yapılacak mı, yapılmayacak mı, buraya mı yapılacak soruları kafamızı meşgul ediyor” dedi.

MAÇ YAPACAK SAHAMIZ YOK
Niğde’de tek olan Niğde’de spor faaliyetleri için büyük önem taşıyan stadyumun biran önce yapılması gerektiğini belirten eski futbolcu Kamil Davarcı, “Stadyumun hemen yapılması lazım. İlimizde Niğde Belediyespor’un takımı var, Niğde Anadolu FK takımımız var ama takımlarımızın maçlarını oynayacakları stadı yok. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi stadından bahsediliyor, ama orası spor yapmaya çok fazla elverişli değil. Buradan bu statta top koşturmuş eski futbolcular olarak yetkilileri göreve çağırıyoruz. En kısa zamanda stadımızın yapılması, Niğde halkımızın tekrar spor olanaklarına kavuşturulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
ŞEHRİN TAKIMI BAŞKA ŞEHİRDE MAÇ YAPIYOR
Bir diğer eski futbolculardan olan Esat Eren ise stadyumun biran önce yapılarak Niğde’ye kazandırılması gerektiğini belirterek, “Niğde’mizin stadyumunun biran önce yapılmasını gençlerin burada spor yapmasını istiyoruz. Bizim burada senelerimiz geçti. Spor yapmayı isteyen gençlerimiz sağda solda spor yapmaya çalışıyorlar. Niğde’mizin takımı kendi ilimizde olan stadyumun yıkılmasından dolayı başka şehirlere gidip maç oynamak zorunda kalıyor. Biz yetkililere buradan sesleniyoruz. Bizim bu alın terimizle senelerce maç yaptığımız stadyumu tekrar biran önce Niğde’mize kazandırın. Stadyum projesi buraya yapılmayacaksa daha elverişli bir yere biran önce yapılarak, Niğde’nin sporuna kazandırılması gerekir” dedi.

ORTADA STAT YOK! ENKAZ VAR!
Eski futbolcuların yaptığı basın açıklamasına CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’de destek verdi. Gürer, yaptığı açıklamada, “”1970 yılında yapılan stat 1980 yılında yenilenmiş geçtiğimiz yıllara kadar da kullanılmıştı. Ak Partili yöneticiler bu stadın yıkılarak başka bir alanda daha büyüğünü yapacaklarını duyurdular. Mevcut stadyum yıkıldı ve 550 günde yeni stadyum yapılacağı söylendi. Geçen yıl Mayıs ayında yıkılan stadın üzerinden 400 gün geçti. Yenisinin yapılması adına bir çalışma şuana kadar yapılmadı. Bizler de parti yöneticisi arkadaşlar, eski futbolcu arkadaşlarla yapıldığı söylenen stadı birlikte geziyoruz. Niğde’nin stadı olmadığı için takımlarımız küme düşüyor. Kapalı spor salonu da dâhil yıkıntı durumunda. Stat ve spor salonunun bir an önce yapılması gerekiyor. Gençler antrenman yapacakları spor yapacakları yer bulamıyorlar. Niğde’de başlayan işlerin yüzde 60’ı yarım kalıyor. Stat alanında da bir yapı yok sadece bir enkaz var.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL