Dünya Genel Güncel Yaşam

ELİF SARE’DEN ÜZÜCÜ HABER! YOĞUN BAKIMA ALINDI

Uzun süredir sağlığına kavuşmak için mücadele eden ve iyileşmesi için alınması gereken 2,1 milyon doları bulan dünyanın pahalı ilacına erişim için adına çeşitlik etkinlik ve kampanyal düzenlenen minik Elif Sare’nin..

ELİF SARE’DEN ÜZÜCÜ HABER! YOĞUN BAKIMA ALINDI

Uzun süredir sağlığına kavuşmak için mücadele eden ve iyileşmesi için alınması gereken 2,1 milyon doları bulan dünyanın pahalı ilacına erişim için adına çeşitlik etkinlik ve kampanyal düzenlenen minik Elif Sare’nin durumu iyice ağırlaştı.
Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan Elif Sare’nin sağlığına kavuşması için acilen “ZolgenSMA” isimli ilacına kavuşması gerekiyor. Bu ilacın bir kürünün fiyatı 2,1 milyon dolar. Bir ailenin, ZolgenSMA’yı uygulayabilmesi için bugünün rakamlarında yaklaşık 30 milyon liranın bulunması gerekiyor.
Elif Sare’nin sağlığına kavuşması için başlatılan bağış kampanyasında belli miktar para toplansa da bu rakam yeterli olmadı. Her geçen gün sağlığı kötüye giden Elif Sare dün gece nefes alamamaya başladı ve bilincini kaybederek Adana Balcalı Hastanesinde yoğun bakıma alındı. Elif sare sizlerden hem destek hem de dua bekliyor.
Elif Sare’ye destek olmak isteyenler TR90 0001 5001 5800 7314 8213 81 numaralı kampanya IBAN’ına “Elif Sare Mahin” alıcı ismi ve “Elifsarem’e umut ol” açıklaması ile destek olabilirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL