Dünya Genel Güncel Yaşam

DİKKAT! 2 BİN 500 POLİS ALIMI YAPILACAK! 25 TEMMUZDA BAŞLIYOR!

2500 polis alımı 2022 yılı için gerekli olan puan ÖSYM tarafından açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı (PMYO) YKS sonuçları arasında yer alan TYT puanına göre polis adayı alımı yaparak eğitim öğretim..

DİKKAT! 2 BİN 500 POLİS ALIMI YAPILACAK! 25 TEMMUZDA BAŞLIYOR!

2500 polis alımı 2022 yılı için gerekli olan puan ÖSYM tarafından açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı (PMYO) YKS sonuçları arasında yer alan TYT puanına göre polis adayı alımı yaparak eğitim öğretim sürecine başlayacak.
PMYO 2 bin 500 polis alımı yapacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından binlerce aday polislik başvuru tarihleri ile ilgili detayları merak ediyor. Yapılan duyuruda Polis Meslek Yüksekokulları’na (2.000) erkek, (500) kadın olmak üzere toplam (2.500) öğrenci alımı yapılacağı kaydedilmişti. Bu noktada “2022 PMYO başvuruları ne zaman başlıyor, nasıl ve nereden yapılır, şartları nelerdir?” soruları yanıt aramaya başladı. İşte EGM PMYO polislik başvuru tarihleri, şartları ve tüm detaylar…

POLİS ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?
Adaylar, 25 Temmuz – 05 Ağustos 2022 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir.
Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.
Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.
Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL