Dünya Genel Güncel Yaşam

DEVLETİN KÖMÜRLERİ PARAYLA SATILIYOR İDDİASI!

Niğde Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan kömürlerin bazı uyanık vatandaşlar tarafından satıldığı iddia ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Niğde’de Sosyal Yardımlaşma..

DEVLETİN KÖMÜRLERİ PARAYLA SATILIYOR İDDİASI!

Niğde Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan kömürlerin bazı uyanık vatandaşlar tarafından satıldığı iddia ediliyor.
Her yıl olduğu gibi bu yılda Niğde’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımlarının dağıtımına başlandı. Her yıl gündeme gelen devletin verdiği kömürlerin satıldığı iddiaları bu yıl yine gündemde. Üzerinde parayla satılamaz yazısı bulunmasına rağmen bazı vatandaşların devletten aldıkları kömürleri satışa çıkardıkları iddia ediliyor.
Gazeteci ve televizyon yorumcusu İsmail Saymaz geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i takip etmek ve yorumlamak için Niğde’ye gelmişti. Gazeteci İsmail Saymaz, twitter hesabından Niğde ile ilgili bir video paylaştı. Saymaz yaptığı paylaşımda, “Niğde Valiliği’nin dağıttığı ve üzerinde para ile satılmaz yazılı kömürler çuvalı 45 TL’den satılıyor” iddiasında bulundu.
Niğde’de evi doğalgazlı olan bazı vatandaşlara da kömür yardımı yapıldığı iddia edilirken, yapılan yardımların incelenmesi gerektiği ve yardımdan sonra kömürlerin satılmasının önüne bir şekilde geçilmesi gerektiği isteniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL